Одеський капітан Немо розсікає Чорне море на саморобному підводному човні

За 2 роки сучасному Кулібіну вдалося створити міні-субмарину, що може брати на борт до 250 кілограмів вантажу та розвивати швидкість до 7 км/год.
Він вирахував об’єм та форму підводного апарата, продумав систему керування та живлення. Для цього йому – медику та юристу за освітою, цілком вистачило технічних знань зі шкільної програми.
«Це звичайна геометрія: площа, об’єм, вага – всі звичайні формули. Нічого такого», – каже Василь.
Незвичайна ідея захопила родину і друзів винахідника. Спочатку підтримка була моральною, а коли настав час перших випробувань, всі стали підводниками-аматорами.
«Коли він це починав, він приходив до мене, ми благословляли. Він брав благословління у церкві, разом молилися, щоб Господь допоміг. Потім я цю лодку святив і допоміг її спустити у море», – розповідає священик Роман Дорош.
Виготовляли човен у заводських умовах. У міні-човні – все як у великій субмарині – навіть баластні камери для термінового підйому на поверхню у надзвичайних ситуаціях. Система керування човном досить проста, чимось нагадує керування автомобілем.
Щоправда, родичі спочатку дуже хвилювалися: чи правильні розрахунки, чи витримає конструкція тиск води. Хоча за проектом човен може занурюватися до 50 метрів, поки що дослідники не наважилися спускатися глибше, ніж на 8.
«Мені дуже сподобалося. Я була у захваті. Це щось нове. Під водою зовсім інший стан. Коли ти йдеш під воду, нікого немає. Це не передати словами», – розповідає донька винахідника Оксана Чикур.
Два двигуни, акумулятори, балони для повітря та компресор для відкачування вуглекислого газу – ось основне устаткування субмарини. Диво-забавка обійшлася винахідникові майже у 100 тисяч гривень.
//Роман Стебельце, «ФАКТИ», ICTV