«Сьомий кілометр»: Легендарний одеський ринок, який має вулиці і туристичних гідів

«Сьомий кілометр»: Легендарний одеський ринок, який має вулиці і туристичних гідів

Відомий на всю Україну ринок з’явився влітку 89-го на місці сміттєзвалища. Міліція силоміць звозила сюди продавців, які окуповували вулиці поблизу Старокінного базару.

Та сусіднє зі смітником кукурудзяне поле більше підходило для торгівлі, тож директор радгоспу швидко зметикував, що землю вигідніше віддати під ринок.

Із часом на ринку з’явилися металеві столи, туалети та навіть старий залізничний вагон із написом «міліція». Нові продавці торгувати ставали на вільні місця – про оренду тоді ніхто й не думав.

Зараз дивляться

Згодом адміністрація почала роздавати за символічну плату морські контейнери і запрошувала розпочати торгівлю там. Але на це зважувалися найсміливіші. Зрештою, вони не пошкодували – бо у кращі часи вартість контейнера на найдорожчій Рожевій вулиці сягала 270 тисяч доларів.

Торговий бум забезпечували оптовики з усієї країни – вони приїздили на так звані нічні розпродажі. Тоді продавці стояли на ринку майже цілодобово.

«О 10-11 годині вечора виїжджали і торгували практично добу», – згадує підприємець Наталя Потапова.

Такий ритм роботи приносив результати – прибуток за одну ніч міг бути величезним. Тепер доходи скромніші, та все одно на 7-ий кілометр щодня приїздить до 10 тисяч покупців.

Нині більшість тих, хто колись сам стояв зі своїм товаром, або наймають реалізаторів, або ж здають свої контейнери в оренду. Її вартість – від 3 тисяч доларів – сума залежить від розташування.

Відео. «Сьомий кілометр» як справжній бренд Одеси: його не задушить ні інтернет, ні магазини, ні криза

Вулиці в цьому торговому місті називають за кольором яток. Рожева – найдорожча, бо найближча до автостоянки – оптовикам зручно завантажувати товар.

Втім, останнім часом, тут з’явилося багато магазинів, що торгують дорогим брендовим товаром. Люди почали приїздити сюди на так звані «шоппінг-тури».

«Їдуть із закордону до нас. Тому що чули, що на нашому ринку можна придбати речі, яких ніде більше не знайти», – каже орендар Ольга Божко.

Москвич може зекономити на дорогій шубі до тисячі доларів. Та нині продавці вже не можуть собі дозволити заробляти на товарі більше 20% – бо покупців суттєво поменшало.

Завозити в Україну товар сьогодні дешевше не через Одеський порт, а через Західну митницю. Там кількість ринків зростає. На одеський «сьомий кілометр» приїздять кримчани та оптовики зі Сходу.

«Головна особливість цього ринку – це дешевизна товару. Вона пов’язана, у першу чергу з тим, що тут зійшлися усі можливі і неможливі шляхи доставки товару: повітряний, залізничний і особливо морський – найдешевший», – пояснює директор ТОВ «Промринок 7 км» Анатолій Берладін.

Щороку ринок сплачує 120 мільйонів гривень податків. І постійно розвиває свої послуги. Наприклад, тут працюють спеціальні гіди, які за невеликі гроші не лише покажуть вам найкращий крам, але й самі торгуватимуться із продавцями. Тож, і на «сьомому» можна відчути справжній одеський колорит.

//Оксана Худицька, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка