Укр Рус

У Криму вмирає найбільше в Європі лавандове поле

У Криму вмирає найбільше в Європі лавандове поле

Найбільше в Європі лавандове поле — 120 гектарів – у Криму. Справжня мекка для фотографів вражає розмахом та красою.

Лаванду вважають королевою ароматів. Її запах діє заспокійливо, тож це поле — царина релаксації. Ще древні римляни з диво-квітки виготовляли пахучу воду, якою мили руки перед їжею. Лаванда знімає втому, заспокоює нерви, лікує гастрити, бронхіти та гоїть рани.

У Криму її вирощують з XIX століття. Тут земля ніби спеціально створена для ефіро-олійних культур. Плантація «живе» 25 років. Щороку у світі виробляють 200 тон лавандової олії – 5 тон дає найбільше господарство Криму. Середня ціна — 500 гривень за кілограм.

Зараз дивляться

«Окупність приходить десь на п’ятий рік. Але чим вигідна лаванда – вона потребує мінімального догляду – культивації та підкормок. І потім тільки збирай. Тобто рентабельність вирощування – значна», – каже головний агроном господарства з вирощування лаванди Олександр Шушков.

Зазвичай, під час збору врожаю поле виглядає яскравіше. Та цього року біда — через спеку та дощі лаванда почорніла, 60% врожаю втрачено. Та в околиці все одно стоїть надзвичайний аромат.

У липні в Бахчисараї найприємніше повітря в Криму. Бо завод з переробки лаванди працює просто неба. Рослину обробляють винятково парою, тож продукт виходить світової якості.

Підтримка держави дуже потрібна – галузь не визнана сільгоспвиробництвом, тож і податкових пільг та кредитів ці аграрії не мають. Тож і допомоги з нинішньою бідою не буде.

Зовсім по-іншому – в Болгарії – тут держава підтримує галузь. Україна ж може просто втратити лаванду та її експорт. Та надія завжди є.

//Алексіна Дорогань, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка