Таємниці рослин: спатифіллум замінить кицьку, а Пальма Леді заспокоїть нерви шефа (відео)

Кімнатні рослини не лише краса, а й порятунок від недуг і життєва сила. Тож для дому і офісу їх варто обирати не тільки за привабливим листям та яскравими квітами.
Одразу після новосілля чи ремонту – першим варто поселити спатифіллум.
«Його бажано, як кішку – першого запускати в дім. Він поглинає всі лаки, фарби, будівельні запахи. Аби в подальшому ви цим не дихали, він все забирає на себе», – розповідає фітодизайнер Надія Горбачова.
Якщо в родині є маленькі діти, не варто тримати вдома отруйні рослини, – допитлива малеча часто хоче все скуштувати. Тож краще відмовитися від дифенбахії, кротона, олеандра, азалії й філодендрона.
У спальні зайві великі фікуси, бо вночі вони продукують вуглекислий газ. А от лимон та інші цитрусові очистять повітря від мікробів. Ці деревця допоможуть вберегтися від застуди. А чемпіон із поглинання шкідливих речовин з повітря – хлорофітум.
«Він дуже добре очищує повітря, іонізує його. Вважається, що пара рослин на 20 квадратних метрів повністю очищує повітря за ніч», – каже фітодизайнер Ірина Касьян.
В’юнкі рослини забирають негатив. Експерти з фен-шуй рекомендують їх для офісів, аби пом’якшити енергетику в кутках і взагалі поліпшити енергію.
«Ви можете їх поставити так, аби вони вилися вгору. Тоді воно символізує ріст і навіть піднімає енергію в таких приміщеннях, які підвальні чи знаходяться під сходами», – розповідає експерт Фен-Шуй Олена Івановська.
Кактуси краще залишити на підвіконні: біля техніки вони не допоможуть. Фітодизайнери радять тримати на роботі не дуже вибагливі рослини.
«Для великих офісів, великих приміщень дуже добре використовувати великі рослини-домінанти. Вони будуть акцентами, будуть розряджати обстановку. Під час переговорів можна поставити на стіл фіалку. Вона дуже добре настроює на поступки, компроміс», – каже фітодизайнер.
Існує й мода на рослини. В Америці, наприклад, підлеглі дарують шефові пальму «леді» – вона заспокоює нерви, тож бос не буде дратівливим. А в Україні полюбили нове грошове деревце.
Та головне не купити рослину, а старанно її доглядати, бо навіть найменше деревце відчуває вашу енергетику. Від світлих думок і турботи воно й ростиме краще, і очищуватиме повітря сильніше.
//Алексіна Дорогань, «ФАКТИ», ICTV