Чи готові українські військові до зими? (відео)

Волонтери знаються на потребах армійців більше за чиновників. Адже у методичках, якими користується міністерство, прописано одне, а в житті потрібно зовсім інше. Приміром, термобілизна для солдатів не передбачена жодними нормативами. Як та чим забезпечена передова напередодні зими? Розбиралися журналісти «Фактів тижня».
Вона змінила підбори на берці, а сукню на камуфляж. Все для того, щоб вдягнути та обігріти українських військових. Кожного тижня волонтер Тетяна Ричкова відвозить на передову все те, що не в змозі надати солдатам Міністерство оборони. Про те, що буде везти на цей раз, вона розповідає так:
– Дуже важливе і потрібне – це термобілизна. Міністерство оборони ще не дійшло по речовому забезпечені до такого рівня, як термобілизна…
Міноборони не дійшло до такого рівня, а вона дійшла. Відшукала спонсорів в Туреччині і вони безкоштовно надали солдатам чотирнадцять тисяч комплектів термобілизни.
Тетяна закуповує і теплі куртки. Останню партію купили в Італії. Їх вже протестували розвідники і лишились задоволені. Чергову партію курток наша знімальна група разом з Тетяною відвезе на фронт.
Сержант 25 повітрянодесантної бригади Максим для Тетяни і водій, і помічник, і охоронець. Околиці селища Піски, тил донецького аеропорту. Тут серед піску та глини воюють батальйон спецпризначення МВС «Дніпро – 1» та військові 28 механізованої бригади. Єдине місце, де хлопці можуть відігрітися – маленький вагончик. Щоправда під час артилерійських обстрілів він перетворюється на пастку.
Тому хлопцям доводиться обирати між теплом і безпекою. Більшість живуть в бліндажах, замість батарей – буржуйки. Зверху три ряди ковдр, знизу кілька рядів спальних мішків – так і ночують, а щоб було тепліше – туляться спинами один до одного.
На речовому складі 25-ї повітрянодесантної бригади нам показали залишки нової форми, якою служба тилу Міністерства оборони забезпечила військових. Більшу частину комплектів хлопці вже отримали. Вперше за всі роки незалежності солдатів взули в зимові берці.
Але флісові кофти, спальні мішки та каремати військові отримують виключно від волонтерів. Тому що за нормами речового забезпечення, які писалися ще в радянські часи, — солдату не потрібні.
Станіслав Мельничук, «Факти тижня».