Укр Рус
, головна редакторка

Чому Путін посилає на Донбас чеченців і таджиків

Чому Путін посилає на Донбас чеченців і таджиків

Український конфлікт, загострення на Північному Кавказі, спричинене перетягуванням силовиків з цього регіону до Донбасу та проникнення екстремістів з Афганістану до Центральної Азії, вкупі із заворушеннями у самій Росії – ці чинники можуть привести до дестабілізації і можливого розвалу Росії. Про це Українській службі “Голосу Америки” розповів професор університету Джорджа Мейсона Марк Н. Кац.

Кац переконаний, що Путін не здатен буде завершити конфлікт в Україні на вигідних для себе умовах і це, у свою чергу, призведе до дестабілізації в інших проблемних точках Росії. “У 2008-му у Грузії Путін був здатен завершити конфлікт перемогою. Те саме можна сказати і про Крим. Натомість на Донбасі ні про яке завершення не йдеться, а саме воно і потрібне Путіну, якщо він, звісно, не планує і далі витрачати гроші. Шляхів завершити конфлікт лише два: або виводити війська (чого він не хоче робити), або треба заглиблюватись в Україну ще більше, що може потягнути ще більші витрати”.

“Мені здається, що українці показали, що вони будуть воювати. Може перемогти вони і не зможуть, але можуть примусити Путіна вести війну. А ми вже побачили, що він дуже чутливий до втрат серед росіян. Він не хоче, щоб про це навіть і говорили. Саме тому він і відправляє в Україну чеченців, таджиків. Росіянам байдужі ці люди, адже самі росіяни не стають каліками і не помирають”.

Зараз дивляться

Читайте: Кривавих травневих свят у Маріуполі не буде

Професор висловив переконання, що покладаючись на чеченців для ведення українського конфлікту, Путін зрештою ослаблює силовиків у самій республіці, а саме на них і тримається лояльність Чечні. “Але ось у чому річ. Путін не може покладатись на цих людей. Ну скільки чеченців воюватимуть за Путіна в Україні? Я думаю, що тут є межа. Більш того, сам Північний Кавказ та Чечня не те, щоб цілком спокійні. Якщо багато путінських силовиків з регіону відправляються до України, то для когось на Північному Кавказі це нагода. Справді, якщо увага Путіна зосереджена на Україні, він стягнув туди війська, то чому би не спробувати – може собі хтось подумати”, – розмірковує дослідник. 

Розчленування України затіяне Путіним, можуть використати проти нього на Північному Кавказі та Татарстані – додає дослідник. Політичну ситуацію всередині Росії можуть дестабілізувати і російські націоналісти, якщо Путін наважиться вивести війська з України, вважає Кац.

“З точки зору внутрішньоросійської політики Путіну буде дуже важко піти на вихід з Донбасу. Російські націоналісти не подякували б йому за таке. Я думаю, що Путін дуже собі нашкодив. У нього просто не лишилось хороших варіантів. Продовжувати кампанію проти України – дорого. Вивести війська – теж дорого, але у сенсі наслідків на внутрішньополітичній арені. У нього ж не було потреби влазити у все це, але він на це пішов. Що тут скажеш? Ми ж його не примушували до цього. Це було його власне рішення”, – говорить експерт. 

Читайте: Експерт: У Путіна попереду три одночасні конфлікти

“При цьому я вважаю, що Путін зіткнувся із одним непередбаченим наслідком своїх дій в Україні – саме він розпалив український націоналізм, якого до кризи не було. Думаю, що українці будуть битись навіть, якщо Європа нічого не зробить, щоб їм допомогти. Росія ж загрузне в Україні у нескінченному конфлікті, у якому не може перемогти, який не може завершити. Цей конфлікт стане причиною погибелі Росії”, – міркує Марк Кац. 

Навіть, якщо підтримка України з боку Заходу і матиме обмежений характер ані Європа, ані США ніколи не закриють очі на дії Росії проти Києва. Я думаю, що Росія не зможе ані Україну затягнути до себе, ані отримати мовчазну згоду Заходу на свої дії щодо України, прогнозує Кац.

“Я думаю, що так, чи інакше, Україна стане причиною падіння Володимира Путіна”, – зауважив професор університету Джорджа Мейсона. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка