У Києві вперше за 60 років модернізували Центральний автовокзал – Тимошенко

Сьогодні, 22 липня, відбулося урочисте відкриття реконструйованого Центрального автовокзалу у Києві, розташованого на Деміївській площі.
Він став показовим прикладом ефективності приватизації, що проводиться в Україні.
Про це повідомив журналіст Фактів ICTV. Наприкінці вересня 2020 року вокзал почали модернізувати – наразі будівлю автостанції капітально оновили. Ремонтні роботи здійснювала компанія Укрпас.
Раніше директор з маркетингу Київпассервісу Дмитро Ожигов розповів, що на реконструкцію приміщення планували витратити понад €2 млн.
У березні 2020 року Центральний автовокзал, п’ятеро автостанцій у столиці та 18 станцій на Київщині приватизували. А вже у жовтні головний вокзал Києва вперше почали модернізовувати за 60 років.
– Поки столична влада не може впоратися з заторами і облаштуванням транспортної інфраструктури в Києві, центральна влада в партнерстві з приватними інвесторами налагоджує логістику пасажирських автобусних перевезень, – пише заступник голови ОП.
Як розповів Тимошенко, оновлення Центрального автовокзалу розпочалося в березні минулого року після продажу на торгах комунального підприємства Київпассервіс приватним інвесторам за 231 млн грн.
Нові власники автовокзалу інвестували в його модернізацію 100 млн грн, і тепер він став сучасним транспортним хабом зі зручними залами очікування, кімнатою матері та дитини, касами продажу квитків на рейси офіційних і перевірених перевізників.
Також з’явились фудкорти, готель на 34 номери і територією, повністю пристосованою для маломобільних груп населення.
Робітники капітально освіжили зовнішній вигляд будівлі та приміщень всередині Центрального автовокзалу. Зокрема проклали нову підлогу та оновили стіни автостанції.
Тимошенко зазначив про ще одну зміну в роботі оновленого автовокзалу. Якщо раніше перевізники платили автовокзалу по 30% з квитка, але при цьому саме приміщення залишалося в занедбаному стані, то тепер буде застосовуватися європейська модель плати за в’їзд.
Відновідно до неї за користування комфортною інфраструктурою автобус, що в’їжджає на територію автостанції, буде платити 15% вартості квитка.
– Головний автовокзал столиці – це один з показових прикладів, чому державі настільки важливо проводити приватизацію. Для застарілих або непрофільних об’єктів державної власності – це нове життя. Для бюджету – надходження. Для бізнесу – можливість заробітку. Для людей – нова інфраструктура, – підсумував Тимошенко.
За даними Міністерства інфраструктури, пропускна здатність оновленого автовокзалу становить сім тис. пасажирів на день.
Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко заявляв, що в 2021 році заплановані доходи від приватизації оцінюються в розмірі 12 млрд грн.
Фото: Факти ICTV