Укр Рус
, редакторка стрічки

Жовта зона карантину в Україні: що буде під забороною

коронавірус, карантин, транспорт, трамвай, Київ
Фото: Depositphotos

Обмеження жовтої зони карантину незабаром можуть почати діяти на території України. Відповідно до них, зменшиться допустима кількість учасників масових заходів та відвідувачів у закладах культури. Однак для вакцинованих громадян вони будуть трохи іншими.

13 вересня Кабмін ухвалив зміни до постанови, яка надає переваги провакцинованим від коронавірусу та розрізняє сертифікати про зроблені щеплення.

Детальніше про обмеження, які передбачає жовта зона карантину, читайте у матеріалі.

Зараз дивляться

Дія сертифікатів у жовтій зоні

Тепер в Україні діють два типи Covid-сертифікати – жовті та зелені. Жовтий сертифікат свідчить про одне щеплення, негативний ПЛР-тест або видужання від коронавірусу.

Зелений – про два щеплення. Жовтий сертифікат діє 120 днів у випадку одного щеплення та видужання і лише 72 години після результатів тесту.

Дію зеленого сертифікату Кабмін обіцяв продовжити до року, а наразі він діє півроку.

Які привілею мають власники сертифікатів

Якщо країна переходить у жовту зону, заклади освіти можуть працювати без обмежень, якщо не менше 80% працівників мають зелений або жовтий сертифікат.

Щодо масових заходів, релігійних служб, спортивних залів та закладів громадського харчування, то вони зможуть працювати без обмежень жовтої зони, якщо всі учасники масового заходу (або відвідувачі закладів культури чи спортзалів) і щонайменше 80% організаторів та персоналу мають жовтий або зелений сертифікати.

Сертифікат дає привілеї і особам, які в’їжджають з-за кордону чи з окупованих територій. Вони можуть не проходить двотижневу самоізоляцію.

Жовта зона карантину: які обмеження

Однак інші обмеження жовтої зони досі діють і традиційно передбачають дотримання безпечної дистанції 1,5 м та маскового режиму. У регіонах, які входять до жовтої зони, діятимуть такі правила:

  • кінотеатри та інші заклади культури можуть працювати із заповненістю до 50% місць;
  • заборонено проводити масові заходи за участю більш як однієї особи на 4 кв. м території;
  • у спортивних та фітнес-залах заповненість не повинна становити більше як одну особу на 10 кв. м;
  • носіння масок обов’язкове у громадських місцях та транспорті для всіх.

Жовта зона карантину не передбачає часових обмежень щодо роботи закладів громадського харчування. Громадський транспорт працюватиме у штатному режимі і передбачає носіння масок і соціальну дистанцію.

Жовта зона карантину в Україні: які обмеження передбачає жовта зона Фото 1

Відповідно до нових правил, на всій території України можуть одночасно встановлювати зелений або жовтий рівень епіднебезпеки. Помаранчева та жовта зони будуть визначатись залежно від ситуації у певному регіоні.

У разі погіршення показників захворюваності на всій території України діятиме жовта зона. Її запровадять після рішення державної Комісії з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) за ініціативи очільника Міністерства охорони здоров’я.

Обмеження жовтої зони карантину також будуть запроваджені на території України, якщо в одному з регіонів погіршаться показники та діятиме червоний рівень.

Джерело: МОЗ
Адаптивний карантин, Карантин, Коронавірус Covid-19
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка