, редакторка стрічки

Нам необхідно розробити нові правила безпеки: експерт про ракетні обстріли

Нам необхідно розробити нові правила безпеки: експерт про ракетні обстріли
Фото: Pixabay

Українцям доведеться звикати до ракетних обстрілів. Війна затягнеться надовго. Про це в коментарі УНІАН заявив експерт у галузі безпеки Олег Старіков.

Він зауважив, що Україна вже випередила державу Ізраїль, якщо брати сумний показник – частоту обстрілів.

Водночас експерт зазначив, що необхідно домовитися про правила гри і розробити нові правила безпеки, які повинні потім перетворитися на офіційні рекомендації компетентних органів, як поводитися при ракетних обстрілах.

Зараз дивляться

Ці рекомендації мають бути засновані на сьогоднішніх реаліях.

– Ми користуємося правилами поведінки під час повітряної тривоги, розробленими ще в середині ХХ століття. Їх важко дотриматися власникам комерційних приміщень, особливо якщо ті не обладнані бомбосховищами. Виганяти людей чи дати їм залишитися у приміщенні?

Ми досі не маємо однозначної відповіді, наприклад, на це запитання. Що робити, коли від моменту включення сирени до прильоту може пройти хвилина-дві? Ці та інші питання вимагають обговорення та нових підходів, – прокоментував Олег Старіков.

Наразі, констатує експерт, правила встановлюються багатьма відомствами, військовими адміністраціями, держспоживслужбами, місцевими органами влади. Найчастіше вони можуть суперечити одне одному.

– Це призводить до того, що власник комерційних приміщень намагається виконувати відразу всі вимоги, що призводить до плутанини, – зауважив Старіков.

8 квітня завдано ракетного удару по залізничному вокзалу Краматорська, загинули 50 людей. Люди чекали на евакуаційні поїзди.

27 червня ракети зруйнували торговий центр Амстор, у якому перебувало до тисячі людей, на цей час, за офіційними даними, кількість загиблих досягла 18 людей.

28 червня міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що російські ракети потрапили до СТО, під завалами опинилися люди.

29 червня окупанти вдарили по житловій багатоповерхівці у Миколаєві, кількість жертв уточнюється.

Експерт зазначає, що правоохоронці теж опиняються у скрутному становищі, вони зобов’язані оцінювати правильність дій відповідальних осіб будівель, куди потрапляють російські ракети.

– Найчастіше це перетворюється на бюрократичну роботу, що відволікає правоохоронців від дій, спрямованих на протидію агресору, – наголосив Олег Старіков.

Сьогодні на сайті ТРЦ Respublika Park з’явилося повідомлення, що торговельний центр під час повітряних тривог не працює на вхід. Раніше таких повідомлень не було.

Нову інформацію для відвідувачів щодо дій під час роботи сирени розмістили на своїх інтернет-ресурсах торгові центри Lavina та Skymall.

Читайте також
Обмін полоненими, удари по Миколаєву та Харкову: що відбувається на 126 день війни (онлайн)
Війна в Україні – оперативні новини в режимі онлайн про війну

Джерело: УНІАН
Війна в Україні, Воєнний стан, Олег Старіков, Ракетні удари Росії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка