Комітет Ради уже вдруге не підтримав скасування заочного навчання

Скасування заочної освіти в України поки що відтерміновується, оскільки на сьогоднішньому засіданні Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій виключив відповідну норму вже з другого законопроєкту – №10177 (щодо розвитку освітніх траєкторій і вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті).
Про це повідомила заступниця голови фракції Слуга народу, народна депутатка, голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.
– Відміняти заочну форму навчання, я вважаю, не на часі, оскільки у нас на сьогодні майже 300 тис. наших громадян, зокрема і військових, навчаються заочно, – пояснила вона в ефірі Суспільного.
За її словами, цей документ передбачає надання права студентам самостійно вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію, “коли навчання вимірюється не роками, а кредитами, які вони опановують”, тобто вони зможуть швидше опанувати програму й отримати диплом, або ж розтягувати її в часі.
– І це основне призначення цього документа. Але в ньому зашита норма, уже вдруге, в перехідних положеннях, про припинення набору на заочну та вечірню форму навчання з 2024 року, – наголосила нардепка.
Вона зауважила, що це питання викликало багато дискусій у суспільстві, тому на Комітеті було прийнято рішення, “що ми відправляємо цей законопроєкт в зал, але норму про скасування заочної форми навчання звідти виключаємо”.
– Звісно, ми розуміємо, що якість освіти у багатьох університетах на заочній формі навчання потребує удосконалення, так само, як і на денній. Тому я запропонувала зібратися разом з Міносвіти, з профільними органами влади та студентами і напрацювати новий законопроєкт, який передбачатиме цілий комплекс заходів, щоб вдосконалити систему якості освіти і на денній, і на заочній, і на дистанційній формі навчання, – підсумувала Гришина.
8 листопада Верховна Рада підтримали законопроєкт №10092, яким регулюються деякі закони щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року.
У ньому теж був пункт про про скасування набору вступників на вечірню та заочну форми навчання з 2024 року, проте згодом з’ясувалося, що його прибрали із законопроєкту.