$150 на місяць: в Україні можуть з’явитися спеціальні будинки для оренди

Серпень – піковий сезон для здачі житла. Ажіотаж і в ріелторів, і в спеціальних групах у соцмережах. 70% орендного помешкання в Україні – тіньові.

При цьому оренда житла в Україні – це завжди ризик для обох сторін. Якщо укладати договір, то закон переважно на боці орендарів. Той, хто винаймає житло, може розірвати угоду фактично будь-коли, а виселити просто так його неможливо за законом. Хіба якщо він не платить півроку за квартиру чи пошкодив майно і це доведено в суді.

Читайте: Скільки коштує зняти квартиру в Києві: ціни по районах

А от власники житла усіляко ухиляються від договорів. Бо вони є реальним доказом того, що квартиру здають, а отже, мають сплачувати податки.

На думку експертів, варто було б, відмовитися від податку на додану вартість у 20%, через який багато власників квартир йдуть у тінь, і взагалі не платять в бюджет, а встановити менший податок. Приміром, у 5-10%, і сплата якого була б доступною для всіх орендодавців.

Вивести з тіні та урегулювати цінову політику могли би спеціально збудовані будинки для оренди. Такі є у Європі, квартири тут здають бюджетникам та малозабезпеченим. Зводити таке житло для працівників вирішила й Україна, гроші хочуть брати в західних кредиторів.

Тоді вартість такої квартири коштуватиме $150 на місяць, це ініціатива попереднього уряду. Однак передаючи справи вони запевнили, що нова влада підтримає.

Нагадаємо, Факти ICTV писали про те,  як не потрапити на шахраїв купуючи житло.

житло, Оренда житла, Оренда квартир, Податки
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка