ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Без хімікатів та з мінімальним втручанням людини: як виготовляють біовино у Грузії

Жодних пестицидів, жодних добрив, хімії та домішок – усе це про біовино. Це любов до ґрунту, до лози. Це мінімум втручання людини у сам процес виноробства. І в результаті – це унікальний смак вина.

У Грузії ековиноробство дуже популярне. Господарства, що займаються виготовленням такого напою – зазвичай маленькі. Але держава їх добре підтримує і дотаціями, і кредитами.

За весь сезон дозрівання та збору урожаю ані ґрунт, ані сам виноград жодного разу не обробляють хімікатами. Шкідників відлякують рослинами, які саджають між рядами. Наприклад, лавандою. Та спеціальними феромонами.

Цікаво, що виростити та обробити біовиноградники легше, ніж звичайні. При цьому, якість вища. Але врожайність – у рази менша.

Читайте: Чи можна змішувати вино з пивом – відповідь учених

Дозріває вино у спеціальних глиняних чанах – квеврі. Так робили хмільний напій у Грузії  ще 8 тис. років тому. Саме приміщення, де проходить процес – теж особливе. Зведене лише з каміння, дерева та вапна. Всередині – максимум 14 градусів.

А ще – обов’язково правильно зберігати готовий напій. Температура – не більше 12 градусів. Пляшки – у горизонтальному положенні, щоб пробка не була сухою.

Виноробством у Грузії займається кожен другий. Але п’яних грузинів на вулицях не зустріти. Бо культура споживання – особлива.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як зробити вино з вишні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка