ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Через сміття на Закарпатті Україну можуть чекати мільйонні штрафи від ЄС

На Закарпатті річки завалені сміттям. Непотребу так багато, що він утворює затори й острови. Гори бруду накопичуються у руслах і на берегах. Течія щодня приносить новий мотлох. Тонни побутових відходів застрягають просто посеред води.

Лише у Латориці є кілька десятків островів непотребу. Ці сміттєві затори поблизу кордону зі Словаччиною. Перший – 30 метрів завдовжки. Угору за течією – інший, удесятеро більший. Глибина річки там 2 метри, ширина – 15. Вона вщент заповнена мотлохом, вода може протекти лише під ним.

Сміття збилося так щільно, що на ньому вже ростуть бур’яни і кущі. Мотлох переплітається з гілками завалених дерев. Під час повені вода у Латориці піднімається. Вона зриває частину непотребу із місця і несе до Словаччини та Угорщини. Щось залишається гнити у воді.

Читайте: Нечистоти в річку, потім в Чорне море: екологічна катастрофа на Закарпатті

Закарпатці з низинних районів кивають на горян. Мовляв, саме вони скидають непотріб у річки. На Закарпатті немає жодного сміттєпереробного заводу. Подекуди не облаштовані навіть полігони для відходів. Тож люди смітять, де заманеться.

Щороку тонни відходів із Закарпаття річки несуть до Євросоюзу. В Угорщині наш непотріб виловлюють і переробляють. Грошової компенсації європейці поки не просять. Зате скарги закарпатським водникам надсилають регулярно. Під час дощів річки стають сміттєпроводом з України до Європи. Коли терпець сусідам увірветься, на Україну чекатимуть мільйонні штрафи.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як на Одещині рибалки прибрали берег Дністра.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка