ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Чому в Естонії можна законно зрубати ялинку в лісі та які правила

Напередодні свят тисячі естонців йдуть у ліс, щоб зрубати і відвезти додому різдвяну ялинку. Але роблять це законно і використовують цифрові технології, якими славиться ця балтійська держава. Знайти дерево допомагає мобільний телефон.

Естонські родини у повному складі відправляють в ліс за ялинками, з собою беруть пилку і мобільний телефон. Вони – не браконьєри, а законослухняні громадяни, які купили право зрубати дерево. Далі завантажують програму, і на карті показує, де саме знаходиться потрібна ялинка. Зрубати можна лише її. Лісники переконують – жодної шкоди природі така практика не завдає.

Читайте: Які ялинки обирають американці на Різдво та скільки вони коштують

Ми віддали на продаж ялинки, які не мають шансу вирости у високу красуню. Часто такі дерева знаходяться на узбіччі доріг, або під високовольтними лініями електропередач, або у старих посадках. А от спеціально висаджені ялинки рубати категорично заборонено, – Яан Пранц, лісник.

Естонці кажуть – це справжня різдвяна пригода. Спочатку шукають всією сім’єю у лісі ялинку, потім потрібно докласти зусиль, щоб її зрізати.

Тааві каже – нинішнє покоління звикло, що все можна купити у великому торгівельному центрі і докласти мінімум зусиль. Діти ж зможуть побачити – що потрібно зробити, аби ялинка потрапила до них додому.

Наразі на карті півтори сотні ділянок, де можна вирувати різдвяну ялинку, в середньому дерево коштує 13 євро, можливістю принести з лісу до власного будинку ялинку вже скористалися 10 тис. естонців.

Факти ICTV раніше писали про те, якими були головні ялинки України від 1998 року.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка