, Журналістка Факти ICTV, військова кореспондентка
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Істерія з повістками та “зрада” у соцмережах: як РФ намагається зірвати мобілізацію в Україні

Від початку повномасштабної війни соціальні мережі рясніють дописами, на яких жінки штурмують Центри комплектування – у народі військкомат, або перекривають дорогу військовим, які прийшли вручати повістки.

Під такими відеокадрами сотні обурливих коментарів і суперечок.

  • Я одна помітила, що воюють на сході “західники”? Ну, принаймні більшість.
  • Ухилянти є серед всіх, як і добровольці. Не грійте “руцьким” душу сварками.
  • Так, “западенці” захищають країну, а східняки перечекають на заході.
  • В країні – війна. Якщо всі так будуть бігати, то будемо під руським сапогом.

У командуванні Сухопутних військ кажуть, що у західних областях справді вручають більше повісток. Цьому є доволі просте пояснення – на заході України нині чоловіків, за рахунок переселенців, більше. І, що важливо, з різних регіонів.

— Відповідно до законодавства, кожен громадянин, який переміщається з постійного місця проживання, якщо він військовозобов’язаний, то в семиденний термін має стати на військовий облік. Але звичайно дехто забуває. І таких багато, – каже начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Себто бігати, іноді буквально, змушені за тими, хто не виконав закон і не став на облік самостійно.

Вручення повістки не означає, що вас одразу заберуть до армії, а тим паче на фронт. Це потрібно, щоб порахувати військовозобов’язаних та уточнити ваші облікові дані. За статистикою, мобілізовують лише одного із десяти чоловіків.

Читайте також
До ЗСУ можуть мобілізувати ще 500 тис. осіб у разі потреби – ОК Південь
ЗСУ

Наступне резонансне питання – вручення повісток у громадських місцях. Законом це не заборонено. Відтак ухилянти нестимуть відповідальність.

Із 2016-го до 24 лютого цього року на передовій нас захищали лише контрактники – бійці, які пішли воювати добровільно. І за роки роботи на фронті ми там зустрічали чоловіків та жінок з усієї України. Є цілі підрозділи, в яких більшість бійців – родом зі сходу та з тимчасово окупованих територій. Тепер вони знову взяли зброю.

— Це моя позиція захищати свою оселю, якщо ці хлопці прийдуть, дому вже не буде. Надивився вдосталь, скільки у мене пацанів-друзів воювало з 14-го року, – каже військовослужбовець ЗСУ Іван.

Самуїл народився у Кривому Розі, жив у Києві, де працював журналістом, двічі був поранений на Майдані. 24 лютого мав гуляти на власному весіллі, але відвіз рідних на Закарпаття і рушив добровольцем до тамтешньої бригади. Нині воює на Запоріжжі.

— Для мене ця війна – не просто війна між двома країнами за незалежність. Це цивілізаційна війна, адже Росія – це певні цінності, які мені зовсім не подобаються. Це рабство, відсутність свободи думки. Вона хоче, щоб ми тут були рабами, – каже військовослужбовець ЗСУ Самуїл.

Після повномасштабного вторгнення, із оголошенням загальної мобілізації – служба стала не вибором, а обов’язком. Це війна не за окремі міста чи області. Це війна за існування усієї держави та українського народу.

Читайте також
Петиція про заборону роздачі повісток на вулиці – з’явилася відповідь Зеленського
Володимир Зеленський

А розмови про вибірковість лише допомагають путінській пропаганді, одним із завдань якої – зрив мобілізації в Україні і підрив довіри до ЗСУ. У Центрі стратегічних комунікацій попереджають – істерія з повістками, плачі про полювання на чоловіків, особливо на Заході України, заяви, що на фронт відправляють геть непідготовлених людей – не відповідають дійсності і точно грають на руку агресору.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка