Кінець ери нафти та газу: у Цюріху винайшли новий метод виробництва пального

Пальне просто з повітря. І не помахом чарівної палички, а завдяки новій технології, розробленій швейцарськими дослідниками. Вони сподіваються, що їхній винахід дасть змогу людству більше не виснажувати надра планети.

Повітря та сонячне світло – це все, що потрібно для виробництва пального. Принаймні так вважають науковці з Цюріха. Сподіваються, що їхній винахід покладе край ері нафти і газу. На даху лабораторії розробники встановили сонячний міні-реактор, на вигляд – звичайну супутникову антену-тарілку. Туди поміщають вуглецевий газ і воду, отримані з атмосфери.

За допомогою сонячного світла, відбитого системою дзеркал, речовини розширюються, виникає термо-хімічний процес, під час якого вивільняються молекули води та CO2. Як наслідок – отримують речовину, що називається синтетичний газ. Це – сировина для різних видів пального.

Читайте: Вчені назвали продукти, які можуть викликати алергію

Тож екологічність нової технології – додаткова перевага винаходу, яка скоротить забруднення повітря.

Також розробники обіцяють, що їхня технологія допоможе зекономити на транспортуванні пального і стане в пригоді у далеких подорожах – в авіації і судноплавстві.

Уже є й зацікавлені у виробництві такого пального у промислових масштабах.

Компанія вже почала випробовувати реактор – на сонячній фермі поблизу Мадрида. Керівництво ЄС схвально ставиться до проекту. Проблеми можуть виникнути лише з місцем – підприємства нового типу потребуватимуть значних площ для розміщення. Щоб повністю забезпечити пальним усю авіаційну галузь, потрібно буде зайняти територію розміром зі Швейцарію.

Нагадаємо, вчені назвали причину передчасної смерті серед молоді.

Наукові дослідження, технічні новинки, Швейцарія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка