ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Криза в Молдові: причини і реакція ЄС

Чотири європейські держави – Британія, Німеччина, Польща і Франція – оприлюднили спільну заяву щодо кризи в Молдові. Вони підтримали новий уряд країни, сформований після виборів більшістю у парламенті.

Європейці закликали молдован до спокою і стриманості та нагадали, що всі сторони несуть відповідальність за врегулювання конституційної кризи мирними засобами. Але в країні працюють два уряди, кожен проводить своє засідання і вважає себе легітимним.

Вигуками Браво вітав натовп виступ на мітингу Володимира Плахотнюка – одного з найбагатших людей Молдови та колишнього депутата. Промову він завершив гаслом Додон – зрадник, публіка підхопила ці слова. Значна кількість молдован невдоволена президентом, який надто пристрасно упадає за Росією та її очільником – Путіним.

Втім, ситуація в країна склалася неоднозначна. В парламенті країни багато місяців не могли створити коаліцію. Президент Додон, за законом, мав його розпустити, але не зробив цього. Днями за це Конституційний суд відсторонив його від виконання обов’язків президента.

Читайте: Криза у Молдові: США закликають партії до переговорів

Виконувати обов’язки глави держави після відсторонення Додона почав чинний на той час прем’єр Павел Філіп, якого підтримують олігархи разом з Плахотнюком. Філіп оголосив дострокові вибори у вересні. Тим часом парламент швиденько призначив новий коаліційний уряд, що складається з представників проросійської соціалістичної партії Додона та проєвропейської політичної сили АКУМ на чолі з Маєю Санду.

Уряд Санду визнали Європа та Америка. Тепер обидва кабміни діють одночасно та звинувачують один одного у нелегітимності. Напередодні вони одночасно провели засідання – кожен своє. Уряд Санду звільнив топ-чиновника поліції за службу кримінальному олігархічному режиму. Про що йшлося на засіданні уряду Філіпа, тримають у таємниці.

Україні тим часом доводиться вдаватися до запобіжних заходів. МЗС наголошує, що Росія може використати Молдову як плацдарм. А Служба безпеки України посилила контроль кордонів, бо через Україну до Молдови їдуть радикально налаштовані росіяни.

До слова, Україна посилила контррозвідувальний режим на кордоні з Молдовою.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка