ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Надрукувати ракету на принтері – майже реальність: розробки українських науковців

Надрукувати ракету на принтері – майже реальність. Інноваційна розробка компанії з Дніпра дає змогу виготовляти окремі елементи космічних апаратів з високоміцних металів. Окрім України, технологію використовують лише найбільші технологічні гіганти світу.

Інновацію поки лише мріють опанувати Китай та Індія. Технологія майбутнього дає змогу в рази прискорити виготовлення деталей ракети та зменшити їхню собівартість.

За допомогою металевого порошку унікальний 3D принтер друкує деталь ракетного двигуна.

Суперлегкі та міцні – на їхнє виготовлення замість місяця необхідно всього кілька днів. Таких 3D принтерів в Україні одиниці. Пристрій повністю автоматизований, обслуговує його 5 фахівців. Виробляє деталі, які неможливо отримати за допомогою традиційних методів. Головна перевага – швидкість та якість.

Дивіться: Життя на Марсі: як виглядатимуть будинки та чим годуватимуть поселенців

Підприємство у Дніпрі – частина приватної американської аерокосмічної компанії з головним офісом в Остіні. Підприємство розробляє легкі ракетоносії для запуску вантажів у космос. У цих цехах на сучасному обладнанні півтори сотні фахівців виготовляють деталі для ракет.

Унікальна технологія дозволяє не лише значно скоротити час виготовлення деталей, а й знизити їхню собівартість. Готові комплектуючі відправляють у Штати, де і збирають ракетоносій. На початку наступного року один із таких американці запустять у космос.

Ця компанія в Україні єдина приватна, яка працює в космічній галузі. На підприємстві прагнуть створити конкуренте середовище та залучити іноземних інвесторів.

Факти ICTV раніше писали про те, що на Марсі виявлено невідоме джерело кисню.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка