Як працюють станції переливання крові в Україні і де завжди черги донорів

Без жодної копійки на нове обладнання, закінчуються розхідні матеріали, які постачають сюди із затримкою. В таких умовах доводиться працювати обласній станції переливання крові у Черкасах.

Сучасне дороге обладнання беруть в оренду і суборенду, оновлюють бувше у користуванні і примудряються робити ремонт.

Донорів у Черкасах утричі менше від потреби, а тутешня станція переливання ледь виживає, бракує фінансування та сучасного обладнання.

Елементарні розхідники  держава постачає із кількарічною затримкою. Тут працюють на радянських і відновлених вживаних апаратах. Третину сучасних орендують.

Дивіться: Перші прогалини медреформи: чи поїдуть лікарі у села

Бюджет закладу, де працюють 90 людей, цього року – 13 млн грн. Та все йде на зарплату, комунпослуги, ліки та харчування хворих. На обладнання – жодної копійки.

Станція переливання крові дотаційна, фінансується з області за рахунок медичної субвенції. Врятувати заклад готовий інвестор – за понад 3 млн євро пропонує створити на базі станції Центр служби крові.

Такий проект уже реалізували в Сумах. Якщо депутати його схвалять, станцію модернізують уже до кінця року.

А це вже Миколаїв. За 10 років цю станцію не впізнати, нині вона найкраща в Україні: сучасний ремонт, нові меблі та апаратура.

Тепер тут завжди черги донорів. Усе завдяки спонсорам і благодійникам. Останні 4 роки держава оплачує лише зарплату і медикаменти, а область – комунальні витрати.

2 апарати із забору тромбоцитів передала американська фірма-виробник. МОЗ тільки закуповує матеріали.

Тепер тут мріють про апарат вірусної інактивації плазми, що вбиває СНІД, гепатити і небезпечні віруси. Та планують нарешті відремонтувати фасад – це єдине, що залишилося занедбаним.

До слова, Факти писали, як знайти сімейного лікаря і чим він кращий за терапевта.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка