ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Радіологія в Україні: як рятує людей та чи розвинена в Україні

Міжнародний день радіології був започаткований 2012 року за спільною ініціативою Європейського Товариства Радіології , Радіологічного Товариства Північної Америки та Американського Коледжу Радіології.

Його мета – пропагування досягнень радіології серед широкої громадськості. Дата святкування  обрана не випадково. Саме 8 листопада 1895 року Вільгельм Конрад Рентген відкрив невідомі до того Х-промені, поклавши початок новій медичній дисципліні – радіології.

Діагностична радіологія – це застосування іонізуючого випромінювання застосовуються в профілактичних цілях та для розпізнавання хвороб. А терапевтична радіологія – для лікування хвороб за допомогою іонізуючих випромінювань.

Дивіться: 75 років з дня визволення Києва від нацистів: як це було і що приховують

Точно можна стверджувати, що без цієї галузі медицини не може існувати вся медицина, адже променеві методи використовуються в кожній із галузей під час роботи із пацієнтами.

Сучасна променева діагностика виявляє понад 90% усіх хвороб. Досвідчених лікарів-радіологів в Україні вистачає, але бракує новітнього оснащення: від рентгенівських до радіо-терапевтичних апаратів. Такого обладнання в нас – лише третина від потреби.

Раніше Факти ICTV писали, як в Україні рятують недоношених немовлят.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка