ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Шостий рік полону: за що росіяни тримають і катують українця Виговського

Шостий рік у російському полоні тримають нашого українця Валентина Виговського. 2014 року в окупованому Криму його затримала так звана “кримська самооборона”. Батькам про арешт сина не повідомили, сфабрикували справу про шпигунство в авіації. Зараз він знаходиться у колонії Кіровської області.

Батьки в’язня дуже сподівалися, що в останній обмін потрапить і він. Бо вже пішов 6 рік, як їхній син сидить по російських тюрмах. Валентин фанатично цікавився авіацією, технікою, перечитав усі ці спеціалізовані книги. Підтримував зв’язки з однодумцями і поїхав на зустріч із подругою до окупованого Криму. 17 вересня 2014 року він зник.

Читайте: Як колишні бранці Кремля звикають до волі та їхні одкровення про російські в’язниці

Різними способами зрештою дізналися, що Валентина захопила так звана “кримська самооборона”. Але лише через місяць дізналися точне місцезнаходження, коли лист від сина прийшов уже з московського СІЗО. Йому зшили справу за шпигунство, але батьки про це дізналися аж із ворожого телебачення.

Пізніше намагалися виманити туди його батька, і брата. Тоді, очевидно, могли би сфабрикувати і шпигунську групу. Рік і 8 місяців Валентин Виговський провів у Лефортово. Пізніше, уже на побаченні він розповів мамі, що його били з ніг до голови та виводили на розстріли.

За час ув’язнення чоловік прочитав понад 200 книг. Очевидно, так легше було справлятися з тиском і тортурами.

2015 року Валентин отримав вирок – 11 років колонії суворого режиму за економічне і військове шпигунство в авіакосмічній галузі Росії, з 2016 року він у колонії.

На прогулянку чи в магазин його ведуть останнього. Радіо і телебачення теж немає.

У російських тюрмах та в окупованому Криму ще 113 українських бранців, 89 з яких – кримські татари. В обмін всіх на всіх, родина вірить дуже стримано. Але сподіваються, що в наступному етапі буде їхній син. Його чекають батьки, брати, дружина і син.

Нагадаємо, звільнений український режисер Олег Сенцов заради визволення українських політв’язнів готовий потиснути руку президенту РФ Володимиру Путіну.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка