ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Ціна на тепло та гарячу воду: Мін’юст запустив онлайн-калькулятор

Відтепер ціну на тепло та гарячу воду можна виміряти за допомогою онлайн-калькулятора послуг. Він з’явився на сайті Мінюсту. Це дозволить дізнатися, чи є справедливою вартість даних комунальних послуг. Над доступністю комірного уряд Гройсмана працював впродовж 3 років.

– Зараз на сайті Мінюсту є онлайн-калькулятор, за допомогою якого можна порахувати свою платіжку. Всі місцеві теплопостачальники і місцева влада зобов’язані виконати рішення уряду, воно є обов’язковим. По країні зниження ціни на теплу воду і тепло буде здійснюватись на 15-20%, а подекуди і на 40%, – зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

Узимку Кабмін звернувся до Національної комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг з проханням перерахувати платіжки на природний газ без застосування коефіцієнтів приведення до стандартних умов. Адже через непрозорість формування тарифів, недбалість чиновників та корумпованість деяких підприємств, вартість опалення по Україні є різною. І це при тому, що ціна газу для всіх однакова.

– Поки популісти обіцяли зниження ціни на теплу воду, наш уряд знайшов професійне рішення. Ми зобов’язали Нафтогаз знизити ціни на газ, зобов’язали місцевих теплопостачальників знизити ціни на тепло і теплу воду, яка є в принципі основною послугою, яку отримують українці, – говорить Павло Петренко.

Читайте: Ціни на опалення знизяться на 17-20% – Петренко

26 червня уряд ухвалив постанову про встановлення граничних цін на тепло. Відтак, вартість гіга-калорії тепла у містах обласного значення не має перевищувати 1400 грн, вартість гарячої води – 83 грн за кубометр.

– Якщо місцевий постачальник буде упиратися, то потрібно звернутися до Міністерства юстиції, до системи безоплатної правової допомоги, і ми будемо захищати наші права разом в рамках проекту Чесна платіжка. Також можна звернутися до центру безоплатної правової допомоги, аби отримати консультацію з приводу обчислення своїх платіжок, – зазначив Павло Петренко.

Також було піднято питання на місцях: хто займався маніпуляціями? Володимир Гройсман доручив правоохоронним органам перевірити всіх теплопостачальників, особливо тих, які мають власність в офшорах. Адже це буде цікаво для українців: дізнатися, куди йдуть їхні гроші. Також Гройсман доручив зобов’язати відшкодувати збитки, які були спричинені надмірними тарифами.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Кабмін обмежив тарифи на тепло.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка