ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Брюсселі відкрили виставку присвячену трагедії у Бабиному Яру

У Брюсселі у Європарламенті Мемориальний центр голокосту відкрили виставку, присвячену трагедії в Бабиному Яру. Приголомшливі  матеріали про знищення нацистами в Києві євреїв – тепер доступні депутатам та відвідувачам євро парламенту. Під час голокосту було вбито 6 млн євреїв , водночас кожний четвертий був знищений на території колишнього СРСР.

Завдання Меморіального Центру Голокосту Бабин Яр – аби світ знав про цих людей і щоб таке більше ніколи не повторилося. Виставка розкриває географію, топографію та історію місця, яке стало символом Голокосту від куль, а також висвітлює спроби радянської влади знищити пам’ять про трагедію та боротьбу людей за її збереження.

Лише за два дні у вересні 41 року в Бабиному Яру розстріляли майже 34 тис. євреїв. Загалом, за два роки окупації свою смерть тут знайшли понад 120 тис. людей. Радянська влада ретельно приховувала злочин.

Дивіться: Невідомий Бабин Яр: що приховувала радянська влада

Це не перша виставка, присвячена Бабиному Яру, що пройшла за межами України. Раніше експозиції вже відкривали у Лондоні та Брюсселі. Цього разу в Європарламенті зібралися депутати, дипломати, представники громадськості та неурядових організацій.

Учасники заходів у Європарламенті наголошують: трагедія Бабиного Яру є жахливою частиною нашої спільної європейської історії, її уроки має пам’ятати все людство. Щоб будувати безпечне майбутнє для своїх народів.

Виставка розповідає про жахіття трагедії та презентує унікальний проект Меморіального центру Голокосту Бабин Яр, що відкриється в Києві.

У вересні журі міжнародного архітектурного конкурсу обрало найкращий – проект австрійських архітекторів. Основну експозицію розташують на 20 метрів нижче рівня землі. Ідея проекту побудована на контрасті між просторами темряви та світла.

Факти ICTV раніше писали про 20 жертв нацизму, які пережили Бабин Яр.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка