ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Виробництво біопластику з відходів – програма Яна Островського у Нових лідерах 2

Його консервований борщ, французький рататуй та закрутки екзотичних овочів – підкорили українців та потихеньку підкорюють увесь світ. Наш наступний Новий лідер – Ян Островський – налагодив власне виробництво органічних консервів і має замовлень на рік уперед. Та почавши власну справу побачив, як багато відходів – викидаються прямо на смітник. А на них можна непогано заробити. Тому Ян пропонує налагодити в Україні виробництво біопластику з відходів.

Зайнявшись власним виробництвом, Ян помітив, що на 100 кг готової продукції припадає майже стільки ж відходів.

Дивіться: Нові лідери 2: проект Дорога життя від Миколи Мединського

Ця галузь – виробництво біопластику. Він нетоксичний, швидко розкладається, з нього можна робити безпечні медичні інструменти, іграшки та одноразовий посуд.

Сировиною може стати солома, лушпиння насіння, залишки від переробки кукурудзи або буряка. Аби їх перетворити на цінний матеріал – потрібна спеціальна біостанція. Коштує така приблизно мільйон гривень.

Саме з цією ідеєю Ян прийшов на телепроект Нові лідери – він хоче дати старт виробництву біопластику в Україні на державному рівні. Для цього – збудувати станцію із заготівлі і переробки біосировини – спочатку для однієї громади. Яка зможе на відходах заробляти цілком реальні гроші.

А де одна успішна станція, там їх десятки, а згодом і завод із переробки пелетів на біопластик.

До слова, Нові лідери 2: проект реінтеграції в’язнів від В’ячеслава Когута.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка