ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вирубка лісів у Карпатах: чи можна здолати мафію і схеми вивозу деревини

Закарпатське селище Великий Бичків, що на кордоні з Румунією, прославилось гучним скандалом з вирубкою незаконної деревини. Щороку тут переробляють 30 тис. кубометрів деревини. Замовник майже всієї продукції – шведський гігант IKEA.

Британці у своєму дослідженні переконують, що деревина, яку переробляє “ВГСМ” нелегальна. Спиляли її у сезон тиші, коли рубки заборонені законом. Тиша триває з квітня по 15 червня. У цей час у Карпатах розмножуються дикі тварини. А тому, щоб їм не шкодити, бензопили  мають мовчати.

У 2018 році лісгосп порушив закон та видав ліцензії на “санітарні” рубки на 109 ділянкок. А вже цього року на карантині вже встигли знищити тисячі кубометрів на 33 ділянках.

Але  директорка  божиться: у них усе законно.

З іншого боку, екоактивісти визнають, що підкопатися до державних лісгоспів, які найбільше нищать ліси – вкрай важко.  Адже вони вигадали цілі схеми, щоб не ховатися та рубати цінні породи. І цього не бачать ні правоохоронці, ні екоінспекція.

Під виглядом санітарних рубок, державні лісгоспи нищать тисячі кубометрів. А ІКЕА отримує нібито сертифіковану продукцію.

Читайте: Коли IKEA відновить роботу інтернет-магазину в Україні – дата

Скандал із нелегальною деревиною для стільчиків ІКЕА спровокував перевірки. Державне лісове агентство уже досліджує усі документи лісгоспу за останні два роки. Очевидно,  весь ланцюг  походження деревини перевірить і шведський гігант.

Проте тепер 350 працівників бояться залишитися без роботи.

На жаль, масштаби незаконних рубок щоразу збільшуються. А це призводить до не менш масштабних повеней, які приносять великі руйнування.

Також ІКЕА пояснили, чому в Україні товари дорожчі, ніж в інших країнах. Вони підкреслюють, що так відбувається через низку факторів.

Серед них – обсяги, імпортні мита, коливання валюти та транспортні витрати.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка