Закарпатський Прованс: у Перечині на горі висадили 2 га лаванд
У місті Перечин на Закарпатті з’явилася своя Лавандова гора.
Тут, поміж карпатськими схилами, росте два гектари цієї запашної рослини.
У світі є 47 сортів лаванди. Юрій Качур разом з дружиною і двома донечками цієї весни висадив десятки тисяч кущів лаванди спеціального сорту, який найкраще підходить для переробки на ефірну олію.
Дивіться: Українська лохина: де вирощують і скільки можна заробити
Лаванду називають фіолетовим золотом. Рослина невибаглива, любить сонце, їй підходить гірський ґрунт. Шкідників відлякує сильний аромат лаванди. проте тут треба боротися з бур’янами.
Повноцінно лаванда цвістиме у трирічному віці. Тоді з одного гектара тут планують отримати до 100 літрів ефірної олії, вона має унікальні властивості.
Свою продукцію сім’я продає через соціальну мережу. 10 грам ефірної олії – за 300 грн, цілющу лавандову воду – за 120 грн, а за 95 грн – сушену лавандову приправу. Покупці задоволені.
Восени закарпатець засадить лавандою ще шість гектарів землі. Вже має власний розсадник – у ньому 150 тисяч рослин, їх ще й продаватиме.
Нагадаємо, на Закарпатті повінь знищила сотні теплиць із томатами.