Укр Рус
Статті
Статті
, Відеоредактор

Медицина без зарплати, ліків та апаратів – що хоче змінити міністр

медична реформа

Застаріле обладнання, де-не-де облуплені стіни та невеселі працівники – ось, що побачила в районній лікарні міста Самбора виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я, яка навідалась туди з інспекцією.

– Ми працюємо як при первісно общинному ладі, ми нічого не маємо. Трішки з гуманітарки якихось рукавиць прийшло і нам пороздавали. Розумієте, ми нічого не маємо, – скаржаться медпрацівники.

Втім, такі одкровення медиків Уляну Супрун не дивують. Каже, поки грошей у відомства немає навіть на елементарні потреби. Але в рамках реформи повинна відбутися зміна системи фінансування сфери. Можливо, тоді вдасться замінити і раритетну техніку.

До того ж, через низьку зарплатню не вистачає персоналу. Наприклад, у реанімації на сім хворих лише одна медсестра та лікар. Самі медики мало вірять, що реформа, яку давно готують у міністерстві, здатна щось швидко змінити.

Зараз дивляться

Якщо держава дає з держбюджету на медицину 50 мільярдів гривень на рік, то за оцінками експертів, неформально українці сплачують лікарям за послуги та препарати майже 80 мільярдів. Ймовірно тому реформа у цій сфері – одна з найповільніших в Україні.

Читайте: Бетмен і Супермен помили вікна у дитячій лікарні в Бразилії

Реформа передбачає і адекватну оплату роботи лікарів. Що ж до пацієнтів, то поки у чиновників немає бачення – які медпослуги будуть безкоштовними, а за які таки доведеться платити. Грошей  у бюджеті на усе точно не вистачить. А ще збираються налагодити систему контролю – до кого скільки разів звернулись пацієнти, й оцінити якість послуг.

– Там де попит буде більше – туди буде надходити більше коштів. Там будуть працювати більш досвідчені лікарі, бо туди будуть йти кошти. А там де люди не будуть звертатися – туди не будуть надходити кошти, – запевняє експерт Інституту ризику Віктор Дольник.

Нині міністр повідомила, що з перших днів наступного року пацієнтам із серцево-судинними недугами, цукровим діабетом та бронхіальною астмою частково повертатимуть гроші за медикаменти.

Нагадаємо, у гірському селі Космач, що на Івано-Франківщині, почали практикувати новий метод у народній медицині – лікування вівцями.

Медицина, Медицина в Україні, Медична реформа
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка