
Війна на Донбасі мало не зруйнувала НТБ Кірша й Донбас Арену.
Про це Фактам в екслюзивному інтерв’ю розповів генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін.
– Яка ситуація з НТБ Кірша, яка під час обстрілів була частково пошкоджена?
– У неї влучили 62 снаряди, з яких 2 потрапили в житловий комплекс першої команди. Решта снарядів прийшлися на футбольні поля, на відновлення яких не потрібно багато часу.
Корпус першої команди майже вщент зруйновано. Четвертого поверху взагалі немає, пішли тріщини по всім поверхам. А коли гасили пожежу – повністю залили 3 і 2 поверхи. Там все поплило, й потребує серйозного ремонту.
Ми повністю законсервували будівлю, щоби був хоч якийсь захист від дощів, холодів, морозів.
Коли розпочнуться будівельні роботи? Важко сказати, адже всі підрядчики залишили Донецьк, а зараз туди нікого й не затягнеш.
– Що з Донбас Ареною?
– Торік в один із заводів Донецька влучив снаряд, й вибухова хвиля була настільки сильною, що зачепила стадіон. Донбас Арена побудована за таким принципом, що тримаючі конструкції врізані у стелю, й вибухова хвиля їх просто підняла. Унаслідок цього, дещо деформувалася східна частина стадіону.
Після вибуху ми затягнули їх міцними тросами, й коли стався другий вибух, то саме троси не дозволили завдати арені ще більшої шкоди.
Якщо припустити, що сьогодні на Донбас Арені провести матч, то глядачі перебували б у цілковитій безпеці.
За великим рахунком, 80% пошкоджень – це скляні вікна, які потрібно замінити. Також на прилеглу територію стадіону влучив снаряд, тож потрібно поставити нові турнікети. А сама конструкція не постраждала.
– У скільки Шахтар оцінює матеріальні збитки, завдані війною?
– Якщо і є якісь фінансові втрати, то вони незначні. Сьогодні як база, так і стадіон “законсервовані”. Наприклад, на Донбас Арені працює тільки гуманітарний штаб, але це краплина у морі. Основні ж витрати йшли на утримання усього господарства, однак ми мали з цього й певний дохід – продаж абонементів, квитків, проведення екскурсій, інших заходів, дохід від спонсорів.
Грубо кажучи, зараз ми фактично вийшли “в нуль”. У Києві нам доводиться витрачати гроші на переїзди, оренду житла, офісів, полів.
– Чому припинив своє існування Шахтар-3?
– З появою команди дублерів та U-19 у нас банально не вистачало гравців для Шахтаря-3. Тому, власне, й довелося зняти цей колектив зі змагань у другій лізі. Наразі нам простіше віддати молодь в оренду в інші клуби.
Раніше, гендир гірників назвав Зінченка, Юрченка та Білонога слабаками, а також озвучив умови повернення Шахтаря в Донецьк.
Нагадаємо, Факти ICTV сьогодні о 21.45 проведуть онлайн трансляцію матчу Мальме – Шахтар.