
Мальме – Шахтар: онлайн трансляція Ліги чемпіонів. Дивитись онлайн трансляцію поєдинку на Фактах ICTV у вівторок, 21 жовтня о 21:45.
Мальме – Шахтар – 1:0
Мальме: 1. Віланд, 2. Конате, 3. Тіннерхольм, 17. Бенгтссон, 6. Левіцкі, 8. Аду, 20. Родич (5. Ракип, 79), 21. Арнасон, 9. Розенберг, 23. Бергет, 28. Джурджич (11. Мехметі, 88).
Запасні: 29. Андерссон, 26. Віннхейм, 31. Брорссон, 19. Ейкрем, 22. Санга.
Шахтар: 30. Пятов, 33. Срна (к), 5. Кучер, 44. Ракицький, 31. Ісмаїлі, 6. Степаненко, 8. Фред, 29. Тейшейра, 10. Бернард, 11. Марлос (22. Едуардо, 71), 21. Гладкий (74. Коваленко, 81).
Запасні: 32. Каніболоцький, 18. Ордець, 7. Веллінгтон, 9. Дентіньо, 19. Феррейра.
Гол: Розенберг (17).
На 56-й хвилині Джурджич не забив пенальті (воротар).
Попередження: Левіцкі (33), Бенгтссон (43), Розенберг (79) – Ракицький (50), Кучер (53), Срна (55), Фред (67).
Фіаско Шахтаря в Швеції та результати інших матчів 3-го ігрового дня Ліги чемпіонів у сюжеті Фактів ICTV
Луческу сказав, що потрібно для спасіння Шахтаря
Фото (з офіційного сайту УЄФА):
Наступний матч Шахтар проведе 3 листопада у Львові. Гірники прийматимуть Мальме.
Турнірна таблиця:
У паралельному матчі групи А ПСЖ в Парижі зіграв внічию з Реалом – 0:0.
Статистика матчу Мальме – Шахтар:
23.39. ФІНАЛЬНИЙ СВИСТОК! Наприкінці міг забивати Коваленко, але його накрили. Шахтар по ділу поступився Мальме. 3 матча – 3 поразки, жодного забитого м’яча. Шахтар на волосині від вильоту з єврокубків. Комусь час робити висновки.
88 хв. ЗАМІНА! Сів Джурджич – вийшов Мехметі.
88 хв. СТЕПАНЕНКО МІГ ЗАБИВАТИ!!! Подача з правого флангу, скидка Коваленка в штрафному і Тарас не влучив у ворота…
86 хв. Розчарування – попередній підсумок матчу. Всі ми думали, що поразки від ПСЖ і Реалу продиктовані суперсилою суперників, однак і Мальме поки не по зубах Шахтарю. Тим більше це боляче констатувати після розгрому Динамо. Не таку гру ми чекали.
81 хв. ЗАМІНА! Сів Гладкий – вийшов Коваленко.
79 хв. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Отримує Розенберг за удар ліктем у вилицю Степаненка.
79 хв. ЗАМІНА! Родич пішов – вийшов 19-річний Ракип, опорник.
78 хв. Тейшейра забив, але Едуардо був в офсайді. Саме Едуардо скинув м’яч під удар Алексу. Так що все по ділу.
75 хв. Поки нічого не віщує поразки Мальме. Хочеться помилятися. Але контратаки не вдаються у гірників, а якщо позиційні атаки, то Мальме встигає перекрити зони.
71 хв. ЗАМІНА! Марлос сів – вийшов Едуардо.
70 хв. Знову дуже небезпечно! Бив Родич – Ісмаїлі блокував. Уявіть, Шахтар навіть не може дійти до штрафного Мальме!!! Алекс Тейшейра готується забивати наступний дубль у ворота чергової “Говерли”…
БИВ РАКИЦЬКИЙ ЗДАЛЕКУ! Найкращий момент у матчі – воротар перевів на кутовий. Кутовий закінчився нічим.
67 хв. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Фред отримав жовту картку.
65 хв. Шахтаря взагалі не видно. Дуже поганий відрізок. Мальме переграє гірників. Багато голевих моментів у господарів.
63 хв. ЯКИЙ МОМЕНТ У МАЛЬМЕ! Після подачі стандарту м’яч потрапив у стійку воріт П’ятова!
56 хв. ПЕНАЛЬТІ! Срна потягнув Бергера за руку … ПОПЕРЕДЖЕННЯ отримує Даріо на 55-й хвилині. АЛЕ ПЯТОВ ТЯГНЕ ПЕНАЛЬТІ! Джурджич пробив у лівий кут!
53 хв. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Кучер отримує. Збив Розенберга. Мальме непогано втік у контратаку, захиснику залишалося тільки фолити.
50 хв. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Жовту отримав Ракицький на чужій половині полі. Не витримали нерви, нагрубив.
47 хв. ЯКИЙ МОМЕНТ! Бергет! З правого флангу вийшов сам-на-сам з Пятовим і не влучив у ворота!
22.51. ДРУГИЙ ТАЙМ РОЗПОЧАВСЯ! Срна повернувся на поле!
22.39. Статистика першого тайму:
22.36. Перший тайм закінчено. Суттєва перевага Шахтаря у всіх компонентах гри. Але рахунок на табло – Мальме добре обороняється. Луческу перед тим, як піти у роздягальню, виглядав зосередженим, але не більше.
Лікарі привели до тями Срну. Даріо повернеться вже у другому таймі.
45+2 хв. Погані новини – Срну забирають на носилках з поля. Був стик головами біля штрафного Мальме. Невідомо, чи повернеться він.
43 хв. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Бенгтссон збив Гладкого в центрі поля. Грав відверто в ногу.
42 хв. Попередні підсумки: мало гостроти від наших. Мальме пристосувався до захисного стилю і почав загрожувати небезпечними контратаками. Їх небагато, але вони небезпечні.
39 хв. ПЯТОВ ВРЯТУВАВ ШАХТАР! Швидка контратака Мальме! Спасибі воротареві!
36 хв. 25 метрів до воріт. Штрафний практично по центру ближче до лівого флангу. Срна б’є – біля каркасу! Крутив у незахищений воротарем кут!
33 хв. ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Левіцкі за гру прямою ногою на Гладкому.
30 хв. На полі бачимо лише одну команду – українську. Шахтар розхитує суперника на флангах. Гол назріває.
27 мин. ФРЕД НЕ ЗАБИВ… Пройшла атака правим флангом і удар бразильця – не влучив у ворота.
25 хв. ГЛАДКИЙ НЕ ЗАБИВ! МОМЕНТИЩЕ! Прийшла передача з правого флангу в центр штрафного і Гладкий не влучив у ворота. Потім бив Тейшейра після кутового – удар блокований!
24 хв. Кутовий Шахтаря подав Бернард – Срна бив з лінії штрафного на правому фланзі! Непогано!
20 хв. Шахтар нічого не створив у нападі. Дуже погані справи. Найцікавіший момент – простріл Бернарда з лівого флангу у центр штрафного.
17 хв. Прорив лівим флангом і подача в центр штрафного майданчика – там Розенберг перший на м’ячі і гол – 1:0. Конате легко обіграв на фланзі Срну, а Ракицький не встиг за Розенбергом у штрафному.
10 хв. Стартова начебто активність змінилася на типову гру “двох рівних суперників”. Мальме непогано виглядає.
5 хв. Хороший, швидкий футбол. Шахтар швидкий у ногах. Поки, щоправда, без ударів.
2 хв. Шахтар тримає м’яч. Мальме високо пресингує. Гірники навіть встигли подати перший кутовий, але ніякої загрози.
21.45. Гімн Ліги чемпіонів прозвучав. СТАРТОВИЙ СВИСТОК! ФК Мальме розвів у центрі поля!
21.40. Нагадуємо турнірну таблицю перед матчем. Шахтарю дуже потрібна перемога:
21.38. Усе готово до початку матчу! Стадіон заповнено (вміщує 21 тисячу)! Ось-ось команди вийдуть на поле!
21.27. До слова, більшість своїх голів у цьому сезоні (у всіх турнірах) Шахтар забиває не після атак флангами. Центр – 14; правий фланг – 8, лівий фланг – 9.
21.24. Перед матчем полили поле. Що цікаво, учора працівники стадіону перемалювали розмітку, зменшивши довжину поля на метр. Ні, усе згідно з правил. Просто шведи вирішили хитрувати, таким чином зменшивши простір для швидких вінгерів Шахтаря.
Щось схоже робив Жозе Моуриньо, коли на чолі Інтера приймав Барселону. Правда, тоді португалець сказав не поле зменшити – газон Сан Сіро не стригли близько тижня, аби м’яч у швидкої Барселони пересувався повільніше (у тому пам’ятному матчі Інтер переміг – 3:1).
21.18. До речі, на стадіоні вболіватиме за Мальме легендарний нападаник Селтика і Барселони Хенрік Ларссон.
21.08. Стартові тактичні схеми від офіційного сайту УЄФА (блакитним кольором виділені гравці Мальме, помаранчевим – Шахтаря)::
20.35. Шахтар ще не зустрічався в офіційних матчах із суперниками зі Швеції. Але майже три роки тому, в сезоні – 2012/13, гірники обігравали фарумський Нордшелланд із рахунком 5:2. Матч проходив у Копенгагені. Та зустріч, перш за все, запам’яталася скандалом через недотримання прпавил Fair Play вже екс-форвардом Шахтаря Луїсом Адріано, який не віддав м’яч супернику, а забив гол.
20.15. Пейзажі шведського міста Мальме, де сьогодні зіграють гірники проти однойменної команди.
ФОТО: MatchDay
19.40. Опорний півзахисник гірників Фред сьогодні точно зіграє, адже його дискваліфікують не раніше листопада місяця поточного року. Про це заявив генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін в екслюзивному інтерв’ю Фактам. Быльше читайте тут.
19.00. У поєдинку Юнацької ліги УЄФА гірники U19 на виїзді зустрічалися з однолітками з Мальме. Поєдинок вийшов надрезультативним і напруженим. Протягом усього матчу юні донечани поступалися супернику, але в самому ендшпілі змогли витягнути нічию – 5:5.
У складі Шахтаря точними ударами відзначилися Топалов, Зубков, Арабидзе, Борячук і Піхаленок.
Загалом 3-й тур в Юнацькій Лізі чемпіонів видався багатим на фантастичні результати. Зокрема, португальська Бенфіка в Стамбулі принизила тамтешній Галатасарай – 1:11, а іспанський Атлетико не залишив мокрого місця від дебютанта змагань Астани – 7:1.
Мальме U19 – Шахтар U19 – 5:5
Голи: Бергквіст (16), Стоянович-Фредин (27), М. Андерссон (46), Хаджикадунич (59), Піхальонок (80, автогол) – Топалов (13), Зубков (53), Арабідзе (61), Борячук (62), Піхальонок (87)
Шахтар: Романів, Матвієнко, Шевченко, Якимець (Путря, 78), Сеницький, Коробенко, Піхальонок, Топалов, Арабідзе, Борячук, Зубков.
18.20. Палкін: Сарагоса винна Шахтарю 13 мільйонів. Быльше читайте тут.
15.20. Футбольний експерт Олександр Сопко охарактеризував стиль гри Мальме.
– Мальме грає прагматично і просто. Вони мало контролюють м’яч і в основному використовують довгі передачі, намагаються витягти максимум вигоди зі стандартів. Якщо гірники не будуть поступатися в єдиноборствах, сміливості, агресивності й дисципліни, як це було в матчі з Динамо, то зможуть створити більше гостроти, ніж суперник. В індивідуальній грі футболісти Шахтаря також сильнішим за свого опонента, – выдзначив Сопко.
12.20. На передматчевій нараді, яка відбулась сьогодні, 21 жовтня, у Мальме, представники клубів визначились, у яких кольорах команди вийдуть на поле.
Обидва колективи зіграють у своїх основних кольорах – Мальме в синьому, Шахтар у помаранчево-чорному.
Фото: Футбол 24.
13.55. Палкін: У Кіршу потрапило 62 снаряда – вона розбита. Більше читайте тут.
11.20. Як з’ясувалося, поле стадіону Свебанк у Мальме має дещо нестандартні розміри: замість звичних 70 метрів наразі воно складає 68. А ворота не суцільні, а розкладні.
Фото: Е. Кінзерський.
10.20. Підготовка Шахтаря до поєднку з Мальме та про кадрові втрати донецької команди в сюжеті Фактів ICTV.
19.50. 20 жовтня. Капітан Мальме Маркус Розенберг взяв участь у прес-конференції перед матчем з гірниками.
– Картина майбутньої гри? Важко сказати. Ми знаємо, що суперник атакуватиме. Мені ця команда нагадує Шахтар зразка 2009 року. Також багато бразильців у складі, добре атакують вінгери і, насамперед, захисники на флангах. Тому ми налаштовані на атакувальний футбол. Сподіваємося, що нас не покине та енергія, яка була присутня в минулих зустрічах із Реалом, Селтіком та Зальцбургом.
Знаю, що в Шахтарі дуже висока лінія оборони, неймовірний темп гри. Але знову ж, робити аналіз на підставі того, що ми бачимо по телевізору, – невдячна справа.
Алекс Тейшейра? Чесно кажучи, я не особливо стежу за чемпіонатом України. Знаю в цілому, що в Шахтарі хороші нападники. Плюс у команді виступає багато бразильців – а це дуже швидкі футболісти. Це трохи з того, що я встиг помітити. Але я особливо не витрачаю на це свою енергію, волію приділяти увагу іншим речам. Говорити про ті же Реал або ПСЖ набагато легше, тому що ми часто бачимо гру цих команд, їхніх футболістів. Тобто про попередніх суперників у нас було більше уявлення, ніж про Шахтар. А що ж до атакувальних виконавців донецької команди – так, вони сильні.
14.20. 20 жовтня. Повернення Шахтаря в Донецьк: Палкін озвучив умови. Більше читайте тут.
12.50. 20 жовтня. Генеральний директор Шахтаря розповів про можливий переїзд Тейшейри. Більше читати тут.
11.43. 20 жовтня. Як Шахтар дістався Мальме у сюжеті Фактів ICTV
21.26. 19 жовтня. Шахтар прилетів у Швецію. На гру з Мальме Мірча Луческу взяв 21-го футболіста. Разом із першою командою до Мальме вирушила молодь U19. Вони проведуть поєдинок з однолітками в Юнацькій лізі УЄФА.
21.10. 19 жовтня. Донецький Шахтар дізнався арбітрів на свій третій поєдинок в основній сітці Ліги чемпіонів. Рішенням суддівського комітету УЄФА обслуговувати виїзний поєдинок гірників проти Мальме буде грецька бригада арбітрів на чолі з Тасосом Сідіропулосом.
Допомагати Сідіропулосу будуть Даміанос Ефтіміадіс та Поліхроніс Костарас. Міхал Кукулакіс та Ставрос Тріцоніс будуть додатковими асистентами, а четвертим арбітром стане Лазарос Дімітріадіс.
Форма Мальме
Попри вихід до групового раунду Ліги чемпіонів, нинішній сезон Мальме навряд чи може занести собі в актив. Справа в тім, що чинний чемпіон достроково склав свої повноваження, й за 2 тури до кінця першості небесно-білі вище 4 сходинки вже не піднімуться. А це означає, що наступного року в єврокубках Мальме не гратиме. Тож нинішня Ліга чемпіонів може стати лебединою піснею для команди Оге Харейде.
Щодо безпосередньо ігрових кондицій небесних, то після матчів збірних Мальме в Аллсвенскан лізі вдома впевнено розібралося з аутсайдером Кальмаром – 3:0. До цього підопічні Харейде влетіли АІКу – 2:1 та зіграли внічию з Хальмстадом – 1:1. Варто відзначити, що в рідних стінах небесно-сині грають дуже сильно, й поразка від Реала в другому турі ЛЧ стала для них першою у 12-ти домашніх поєдинках (В8 Н4 П1).
Найбільш небезпечний і зірковий футболіст вікінгів – Маркус Розенберг – цьогоріч особливою результативністю не відзначається. На його рахунку всього 13 м’ячів в усіх турнірах.
Останні 3 матчі
АЛЛ. Мальме – Кальмар – 3:0
АЛЛ. АІК – Мальме – 2:1
ЛЧ. Мальме – Реал Мадрид – 0:2
Форма Шахтаря
Незважаючи на шалену втому і фізичну виснажливість у поєдинках за національну збірну України, футболісти Шахтаря в чудовому стилі переграли Динамо – 3:0. При чому рахунок мав би бути набагато більшим, враховуючи кількість створених гірниками моментів у воріт Шовковського.
У зустрічі з біло-синіми підопічні Луческу діяли не тільки зібрано, але й компактно, що дозволило повністю переграти опонента в центральній зоні та вибігати в швидкі контратаки. Також гірники продемонстрували вміння змінюватися по ходу поєдинку, й від гри першим номером донеччани відмінно перебудувалися на контратакуючі дії, що у підсумку дозволило їм відзначитися двома забитими м’ячами.
Можна констатувати, що Шахтар уперше за кілька останніх місяців до Ліги чемпіонів підходить на підйомі.
Останні 3 матчі
ЛЧ. Динамо – Шахтар – 0:3
УПЛ. Шахтер – Чорноморець – 2:0
УПЛ. Шахтар – ПСЖ – 0:3
Таблиця – календар
Вівторок, 15 вересня
Реал (Мадрид, Іспанія) — Шахтар (Україна) – 4:0
ПСЖ (Франція) – Мальме (Швеція) – 2:0
Середа, 30 вересня
Шахтар (Україна) — ПСЖ (Франція) – 0:3
Мальме (Швеція) – Реал (Мадрид, Іспанія) – 0:2
Середа, 21 жовтня
Мальме (Швеція) — Шахтар (Україна)
ПСЖ (Франція) – Реал (Мадрид, Іспанія)
Вівторок, 3 листопада
Шахтар (Україна) — Мальме (Швеція)
Реал (Мадрид, Іспанія) – ПСЖ (Франція)
Середа, 25 листопада
Шахтар (Україна) — Реал (Мадрид, Іспанія)
Мальме (Швеція) — ПСЖ (Франція)
Вівторок, 8 грудня
ПСЖ (Франція) — Шахтар (Україна)
Реал (Мадрид, Іспанія) – Мальме (Швеція)
Який футбол очікувати
Манерою гри Мальме чимось нагадує Селтік, адже комнада Харейде вдома і на виїзді – це, як люблять говорити в Одесі, абсолютно різні речі. І якщо на стадіоні Сведбанк небесно-сині представляють собою грізну силу, то на виїзді вони схожі на сіру мишу. Шведська команда сповідає типовий скандинавський футбол, який характеризується великою кількістю єдиноборств. Звичайно, у такому разі грізною зброєю стають стандартні положення, з яких Мальме забиває левову частину своїх голів.
Гірникам, у свою чергу, потрібно використати свої козирі – техніку та швидкість. Якщо Шахтар проти Мальме зіграє так, як з Динамо, у шведського чемпіона не буде шансів.
Букмекери:
З фаворитом пари букмекери визначилися відразу – їм став Шахтар.
Зокрема, Parimatch оцінює перемогу гостей коефіцієнтом 1,8, у той час як на господарів дають – 4,5. Дещо менше оцінюють нічийний підсумок зустрічі – 3,75.
Favbet зменшив коеф. на Шахтар – 1,8, зате додав на нічию – 3,8. На перемогу ж Мальме дають – 4,3.
Найкращі коефіцієнти на цей матч пропонує БК Марафон: П1 – 4,65, нічия – 3,82, П2 – 1,84.
Прогноз Фактів
Мальме – Шахтар – 1:1