Укр Рус
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Війна у Нагірному Карабасі: сценарій, який Росія реалізувала в Україні (ВІДЕО)

Війна у Нагірному Карабасі: сценарій, який Росія реалізувала в Україні (ВІДЕО)

Нагірний Карабах – як один зі сценаріїв Росії. Факти побували в Азербайджані на межі з невизнаною республікою. Усе дуже нагадує Донбас.

Центр Баку нині столиця Азербайджану – сучасний мегаполіс мирної країни. Та про поновлення війни в Нагірному Карабаху – самопроголошеній республіці, яка ще на початку 90-х була частиною Азербайджану, нагадують свіжі могили на алеї шехідів, тих, хто загинув за батьківщину. Біля вічного вогню місцева молодь, ровесники конфлікту, знімають соціальний ролик, про те, що проблема Нагірного Карабаху не забута. При цьому проводять паралелі з подіями в Криму та на сході України.

Читайте: 75 років разом: рецепт щасливого шлюбу від найстарішого подружжя України 

Зараз дивляться

– Те, що зараз у вас, це у нас було двадцять чотири роки тому. Те, що ви зараз відчуваєте та хочете відвоювати свої землі, ми це робимо вже двадцять чотири роки, – розповідає активіст Ельнур Аббасов.

До міста Тертер, що на кордоні з Нагорним Карабахом, де ще минулого тижня лунала канонада  звідси з Баку трохи більше 300 кілометрів. До війни зі столиці Азербайджану 4 години шляху.

Тертер подібно до українських Попасної або Авдіївки за лічені кілометри від лінії фронту. Але тут на вулиці рідко зустрінеш військового. Вся техніка місцевої армії теж поза містом на позиціях. Транспортного та пішого сполучення із самопроголошеною республікою немає. Є лише взаємна ненависть та бажання перемогти ворога.

Україну тут підтримують. Та не приховують, сценарій Нагірного Карабаху росіяни реалізували у Криму та на Донбасі.

Дивіться: Криза в металургії: проблема переростає в загрозу нацбезпеці

На початку квітня місто Тертер здригалося від вибухів. Аргументами в руках політиків стали реактивна артилерія та авіація. За чотири дні бойових дій Азербайджану вдалося відвоювати частину території.

У місті десятки будинків зруйновано. Є загиблі. Та нині місцеві мешканці почуваються відносно спокійно, адже азербайджанські військові змогли відвоювати у вірменських солдат гору Талиш, стратегічну висотку в даному районі.

– Те, що останній раз відбулося – це жахливо. Бомбили населення. Це вже не війна – це терор, – розповідає мешканка Тертера Гульнара.

Дівчина дивом вижила під час обстрілу. Снаряд влучив у сусідню кімнату. Гульнара каже, запах війни тут лишився ще з 90-х, коли конфлікт у Нагірному Карабаху вдалося заморозити, але не вирішити. Втекти з власного дому від бойових дій – значить здатися, впевнено кажуть місцеві з фронтових сіл Азербайджану за кілька сотень метрів від позицій вірменської армії.

Нагадаємо, Факти ICTV публікують серію статей про світові міжнаціональні конфлікти.

Зокрема, доцент Інституту міжнародних відносин ім. Т. Шевченка Микола Капітоненко деталізував ситуацію по Нагірному Карабасі. На його думку, ескалація не вигідна ані Росії, ані Туреччині.

Чому – читайте тут: Війна у Нагірному Карабасі: несподівана ескалація не на користь Росії та Туреччини

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка