PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Транш від МВФ та уникнення дефолту: чому Рада ухвалила закон про ринок землі

Ольга Йосипчук
Ольга Йосипчук

30 березня Верховна Рада ухвалила закон про ринок землі в цілому.

Закон набуває чинності з 1 липня 2021 року, а до цього часу уряд та парламент мають розробити та ухвалити низку законопроектів, які прописуватимуть механізм, нормативно-правову базу та роботу з Держгеокадастром.

Переглядаючи список тих, хто голосував за нього, мене особисто насторожило те, що за нього, окрім Слуг народу – 206 голосів, майже цілим складом проголосувала партія Голос – 12 голосів, а також Європейська солідарність – 23 голоси. Ймовірно, це пов’язано з інтересами донорів, – розповідає політолог Ольга Йосипчук.

Закон про ринок землі має як позитивні, так і негативні сторони.

Читайте: Як голосували за закон про ринок землі фракції (ДОКУМЕНТ)

Серед плюсів цього законопроекту можна відзначити:

 • в ньому немає державних та комунальних земель, зокрема паїв;
 • в перші два роки можлива купівля фізичними особами не більше 100 га в одні руки;
 • ще через рік – купівля фізичними та юридичними особами, але не більше 10 тис. га.
 • іноземцям – винятково після проведення референдуму.

І головне, ухваливши цей законопроект, Україна таки отримає чергові транші та допомогу, які не допустять дефолту та дадуть змогу підтримати великий, малий та середній бізнес. Принаймні, бізнес, який написав відповідного листа уряду, на це сподівається. Інакше нас чекає сценарій Греції у 2008 році.

Криза, яка, за моїми прогнозами, почнеться вже наприкінці цього літа, триватиме щонайменше три роки та охопить цілий світ. Тому транші та фінансова підтримка МВФ для нас наразі вкрай важливі, адже вони не запустять тривалу стагнацію української економіки, хоча світова рецесія уже почалася, і активна фаза знову ж таки припаде на літо 2020 року.

Зазвичай, усі транші МВФ видає лише під 100% гарантії. Про це, звісно, ніхто не говорить, та в умовах світової рецесії ми повинні розуміти, що Міжнародний валютний фонд, отримавши 80 заявок від держав з цілого світу, не зможе підтримати усіх одночасно і у повному обсязі.

Читайте: Ухвалення закону про ринок землі: Єрмак назвав наступні кроки Хто проголосував за земельну реформу - поіменний список депутатів (ДОКУМЕНТ) Набуття чинності закону про ринок землі не відкладатимуть до наступного року – Корнієнко

Серед мінусів закону про ринок землі можна відзначити:

 • ризик – можуть бути розроблені нові схеми зміни цільового призначення цих земель. Так деякі комунальні та державні землі можуть піти з молотка;
 • можуть бути розроблені нові схеми купівлі земель на підставних осіб, які потім перепродуватимуть свою землю;
 • фізичні та юридичні особи через чисельні фірми-одноднівки матимуть змогу купувати велику кількість землі, де власником може бути одна й та сама особа;
 • невідомо, чи вдасться до 2021 року провести референдум, а також існує ризик купівлі землі іноземцями через підставних осіб.

Наразі важливо розробити дієвий механізм, який би унеможливлював усі ризики, що пов’язані з продажем землі.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка