PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Йосипчук
Автор: Ольга Йосипчук

Як Україна може зупинити будівництво Північного потоку-2

30 жовтня Данське енергетичне агентство після консультацій з громадськістю щодо екологічного впливу, чисельних роздумів та консультацій надало офіційний дозвіл на будівництво газопроводу Північний потік-2.

Проект фінансується на 50% Газпромом і ще п’ятьма європеськими компаніями. Попередня вартість проекту становить €9,5 млрд.

Ця новина була дуже позитивно сприйнята Кремлем і дуже негативно низкою європейських держав, зокрема Україною, Польщею, Угорщиною, Молдовою, Румунією, Чехією, Словаччиною, Латвією, Литвою та Естонією – всі вони виступили проти газопроводу, адже це загроза для енергетичної безпеки всієї Європи, – говорить політолог Ольга Йосипчук.

Північний потік-2 – газогін, який повинен зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. А ФРН як держава, зацікавлена у тому, щоб проект був якомога швидше запущений, зробила все можливе, аби Королівство Данія дозволило його будівництво.

Читайте: США можуть зупинити Північний потік-2 – сенатор

США також відреагували досить негативно, наголосивши, що будівництво можна ще зупинити, якщо впровадити низку персональних санкцій проти судновласних компаній, які надаватимуть своє обладнання та кораблі для зведення газопроводу.

На мою думку, ці фактори врахувала і Росія, і Німеччина, і навіть Данія. Тому тиск США буде досить неефективним.

Читайте: Данія дозволила будувати Північний потік-2: чому та наслідки для України Північний потік-2 послаблює Європу - Зеленський РФ готова до переговорів з Україною щодо постачання газу за зниженими цінами - Путін

Україна також може вплинути на зупинку будівництва Північного потоку-2, якщо об’єднає зусилля з європейськими державами, які проти будівництва.

Ефективним рішенням будуть численні зустрічі голів європейських держав та дипломатів з урядом Данії, надіслані пояснювальні та застережливі ноти королеві Маргрете II та прем’єр-міністру Метте Фредеріксен з поясненням того, що Північний потік-2 може стати підґрунтям для персональних санкцій та напружених стосунків між Данією і низкою європейських держав.

Читайте: Північний потік-2 через води Данії: Україна вимагає ввести санкції

Лише спільна боротьба на політичній та дипломатичній арені зможуть заморозити на невизначений термін цей проект або взагалі скасувати усі підписані угоди.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка