Укр Рус
, журналіст, випусковий редактор YouTube-каналу Факти ICTV

Протести в Киргизстані: в захопленій активістами будівлі парламенту спалахнула пожежа

Протести в Киргизстані: пожежа у будівлі парламенту (ВІДЕО)

У захопленому протестувальниками приміщенні парламенту Киргизстану в Бішкеку сталася пожежа.

У цій будівлі розташовується і парламент, і адміністрація президента.

Зараз дивляться

Читайте: Протестувальники у Бішкеку кидають коктейлі Молотова у силовиків

Горіли кілька кабінетів на четвертому, п’ятому, шостому і сьомому поверхах.

Демонстранти заявили, що невідомі навмисно підпалили один кабінет, а потім вогонь перекинувся й на інші приміщення.

Протести в Киргизстані

5 жовтня спалахнули протести в Киргизстані через попередні результати парламентських виборів.

Демонстрантам не сподобалося, що крісла в парламенті отримають дві партії – Бірімдік, до складу якої входить рідний брат чинного президента країни, а також Мекен Киргизстан, яку нібито фінансує екс-заступник глави Державної митної служби.

На виборах були представлені 12 партій, представники 11 з них вийшли на вулиці Бішкека з протестами.

Однак незабаром демонстрації переросли в безлади та зіткнення з правоохоронцями. Силовики проти активістів застосували сльозогінний газ і світлошумові гранати, а у відповідь від мітингувальників отримали коктейлі Молотова і камені.

Вночі демонстранти захопили будівлю, в якій розташовується парламент та адміністрація президента, а також будівля Держкомітету національної безпеки Киргизстану з вимогою звільнити екс-президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва (його судили за звинуваченням у незаконному збагаченні), екс-депутата Садирова Жапарова (його звинувачували в організації мітингів ), екс-прем’єр-міністра Сапара Ісакова (обвинуваченого в корупції).

Алмазбека Атамбаєва таки відпустили із СІЗО.

Станом на ранок 6 жовтня в результаті зіткнень постраждали 590 осіб – 150 госпіталізовані, 13 в реанімації, одна людина померла.

Джерело: Sputnik-Кыргызстан

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка