У Запоріжжі військком районного ТЦК допоміг 300 ухилянтам уникнути мобілізації

Керівник одного із районних ТЦК Запоріжжя організував схему ухилення від мобілізації, якою протягом 2022-2023 років встигли скористатися понад 300 військовозобов’язаних.
Спільно із трьома підлеглими за “винагороду” у $2-3 тис. він надавав ухилянтам повний “пакет послуг” для звільнення від військової служби.
За даними слідчих ДБР, чоловіків реєстрували у тому ж районі міста, де розташований військкомат, потім їх ставили на облік та надавали сфальсифіковані медичні документи для проходження ВЛК.
Удома й на місцях служби посадовців районного ТЦК і СП відбулися обшуки. Слідчі дії тривають, встановлюється повне коло, причетних до незаконної схеми.
Відкрито провадження за статтями щодо ухилення від призову на військову службу під час мобілізації в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ст. 336, ч. 4 ст. 409 КК України).
За цими статтями загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.