
Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події на Волині у 1943-45 роках “геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої”. 11 липня у країні проголошується Національним днем пам’яті жертв цього геноциду.
За проголосували 432 депутати, утрималися – 10, “проти” ніхто не висловився.
– Жертви злочину, вчиненого у 1940-х роках українськими націоналістами, до цього часу не були гідно вшановані, а масові вбивства не були названі по імені – згідно із історичною правдою – геноцидом. Нагадуючи про злочини українських націоналістів, не можна замовчувати ані применшувати польські акції відплати в українських селах, внаслідок яких також гинули мирні люди, – йдеться у тексті ухвали.
Під час обговорення проекту постанови депутати викреслили з документу слова “братовбивчі”, повідомляє Польське радіо.
Депутати також висловили солідарність з Україною, котра протистоїть зовнішній агресії.
Читайте: Прощання з Павлом Шереметом в Києві (ФОТО, ОНЛАЙН, ТРАНСЛЯЦІЯ)
До слова, цьогоріч – 73-ті роковини Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків та українців під час конфліктів на території нинішньої Західної України.
Українські історики вважають перебільшеними дані польських колег про загибель 100 тис. поляків і говорять про максимум 30 тис. Крім того, вони звертають увагу на те, що українці також гинули від рук поляків та доведений історично факт, що жорстокі вбивства польських громадян чинили працівники радянського НКВС під виглядом ОУН-УПА.
За даними поляків, у так званих “акціях відплати” Армії Крайової загинули близько 15 тисяч українців.
У липні 2013 року сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію “геноцидом” поляків.
Фото: ceo.org.pl