
Німецькі депутати охоче їздять на велосипедах. Під парламентом своїх двоколісних коней паркують не лише народні обранці, а й їх помічники і працівники офісів. Тут звикли думати не лише про час, пробки, а й про природу.
Марілуїза Бек – важковаговик німецької політики, член Партії зелених з 80-х показала свій офіс. Це невеликий кабінет, звичайні меблі, полиці із книгами. Ніяких яєць фаберже, дорогих картин чи елітних цяцьок, все по-німецьки – просто. Головний атрибут на столі – квіти. Також ніяких довгоногих помічниць чи секретарок, політик чай собі готує сама.
За останні 3 роки вона була в Україні 33 рази. На нашій ахілесовій корупційній п’яті – собаку з’їла. Каже, якби у Німеччині її побачили , наприклад на Bentley, то це був би кінець її політичної кар’єри.
Щодо одягу і прикрас відомих брендів у пані Бек своя – німецька думка.
– Якщо я ношу Prada, то це як правило із секонд-хенду. Виставляння напоказ розкоші, це не для депутата. Це неписаний закон, якого ми всі його дотримуємося. Підійдіть до Бундестагу і загляньте , чи є там шуби взимку, ви їх там не знайдете. Простота – це наш бренд, – каже Марілуїза Бек.
Ще одним брендом німецької політики є звітність перед роботодавцями, тобто – перед народом.
Звичайна багатоповерхівка одного із центральних районів. Без п’ятиметрових парканів, спецпарковки і гратів на вікнах. Саме тут знімає свою квартиру німецький депутат від соціал-демократів Карл-Хайнц Брунер.
Пшонка-стайл у Німеччині не в моді. Під диваном ніяких Біблій чи стародруків, ні дорогущої зброї, ні колекційних вин.
Його ранок починається зазвичай о шостій – з газети. Каже, iPhone не останньої моделі, бо він справжній шваб – так називають німців з його малої батьківщини, а значить економія у нього в крові.
Читайте: Депутати-кнопкодави: хто сам зізнався, а кого здали колеги?
Серед привілеїв німецьких депутатів – витрати на зйомну квартиру, офіс і транспорт всередині країни, звісно лише в робочих цілях. Ніяких оплачуваних відпусток, санаторіїв, чи віп-лікарень. Зарплата – окрема історія.
Кожен депутат отримує однакову зарплатню – 9 046 євро на місяць, і з цієї суми кожен депутат мусить ще заплатити податки, страховку медичну і інші страхові виплати.
Кожне додатково зароблене євро депутати мусять декларувати, аби народ знав, як і за що живуть його обранці.
Нагадаємо, українські депутати зізналися, коли і чому влаштовували бійки.