
Формування кістяка уряду Дональда Трампа практично завершено. Вакантною залишається тільки посада міністра сільського господарства.
Торги за ключові державні крісла в команді обраного 45-го президента США стали однією з головних політичних тем для обговорення в останні кілька місяців.
Експерти сходяться на думці: кабінет Трампа – це уряд компромісу і його не слід називати “проросійським”.
Читайте: Завтра Трамп стане президентом – Україна отримала 4 сценарії
Уряд військових
Слід підкреслити безпрецедентну кількість військових, призначених на ключові посади.
Дії Трампа можна пояснити як спробу покластися на громадську думку: у США армія стійко очолює перелік інститутів, яким американці довіряють. Крім того, під час передвиборчої кампанії Трамп позиціонував себе як несистемного кандидата і обіцяв привести нових людей у політику.
- Джеймс Меттіс – міністр оборони
Вік: 66
Попередні посади: генерал армії США.
Цікаві факти: Генерал Меттіс – перший військовий на посаді міністра оборони США за останніх 65 років. Він поставив Росію на перше місце серед головних загроз для США.
Меттіс виступає за розширення американської військової підтримки європейським союзникам для протидії агресивних дій Кремля:
Починаючи з Ялти [конференція 1945], у нас є довгий список випадків, коли ми намагались позитивно взаємодіяти з Росією. У нас є достатньо короткий список успіхів в цьому напрямку. <…> Ми визнаємо, що Путін намагається розколоти НАТО, і ми вживатимемо усіх заходів, щоб захистити себе в тих випадках, коли це необхідно.
Читайте: Генерал США Меттіс згадав про Україну у зверненні до Сенау
- Джон Келлі – міністр внутрішньої безпеки
Вік: 66
Попередні посади: генерал морської піхоти і голова Південного військового командування США.
Цікаві факти: генерал Келлі брав участь в американській військовій кампанії в Іраку. Під час військової операції в Афганістані загинув його син, також військовий. Спочатку Келлі розглядався як один з головних претендентів на пост Держсекретаря США або глави Пентагону. Келлі виступає проти інтеграції жінок у бойових порядках в морській піхоті.
Читайте: Порошенко розповів про зустріч з Трампом і назвав дату
- Майкл Флінн – радник президента з національної безпеки.
Вік: 58
Попередні посади: офіцер розвідки Центрального командування збройних сил США.
Цікаві факти: конфліктні теми у відносинах Вашингтона і Москви, зокрема Україна і Сирія, не повинні, на думку Майкла Флінна, перешкоджати головній меті для обох держав – боротьба проти ісламської загрози. Флінн називає іслам “раковою пухлиною” і не вважає рівними всі культури з моральної точки зору.
Читайте: 17 євролідерів показали Трампу наслідки угоди з Путіним
Уряд мільярдерів
Другу частину свого кабінету Дональд Трамп обирав з представників великого бізнесу. Трамп довіряє бізнесменам, оскільки добре знає, як вони ведуть переговори.
- Стівен Мнучин – міністр фінансів
Вік: 54
Попередні посади: підприємець, 17 років був віце-президентом інвестиційної компанії Goldman Sachs, працював генеральним директором компанії SFM Capital Management, у яку Джордж Сорос вклав $1 млрд.
Цікаві факти: Стівен Мнучин заснував компанію Dune Capital, яка займаться фінансуванням кіновиробництва і уклала контракт з кінокомпаніями 20thCentury Fox і Warner Brothers, зробивши інвестиції у фільми “Аватар”, “Люди Ікс”, “Божевільний Макс”.
Читайте: Хто запрошений на інавгурацію Трампа
- Уілбур Росс – міністр торгівлі
Вік: 79
Попередні посади: підприємець, власник компаній в металургійній, гірничодобувній, текстильній галузях. Працював радником Білла Клінтона з питань американо-російської торгівлі.
Цікаві факти: у 2016-у журнал Forbes помістив Росса на 595-е місце у списку мільярдерів, оцінивши його особистий статок у $2,9 млрд.
Читайте: Брати солов’ї: Трамп і Путін цитують один одного
- Ендрю Паздер – міністр праці
Вік: 66
Попередні посади: Ендрю Паздера називають “королем фастфуду”. Він президент мережі швидкого харчування CKE Restaurants Inc.
Цікаві факти: бізнесмен виступає проти підвищення мінімальної зарплати і державного регулювання умов праці. Адміністрація Трампа покладає надії на Паздера, що він врятує малий бізнес від тягаря непотрібних законодавчих обмежень. Статті Паздера на економічну тематику регулярно публікуються в авторитетних світових виданнях The Wall Street Journal, Forbes, National Review.
Читайте: У Трампа сказали, коли вирішать долю відносин з РФ
- Бетсі Де Вос – міністр освіти
Вік: 59
Попередні посади: голова групи компаній Windquest, яка інвестує в технології і альтернативі джерела енергії.
Цікаві факти: Бетсі ДеВос – дружина мільярдера Діка Девоса, сина і спадкоємця творця компанії Amway. Сім’я ДеВос вважається однією з найбагатших в Америці. На початку передвиборчої кампанії Трампа, Девос критикувала майбутнього президента, але коли Трамп запропонував їй обійняти посаду міністра освіти, прийняла пропозицію.
Бетсі Девос відома своїми виступами проти чинної системи безкоштовних державних шкіл. Вона планує залучити у сферу освіти приватних підприємців та інвесторів.
Читайте: У Трампа пригрозили Росії забути про “червоні лінії”
- Рекс Тіллерсон – Державний Секретар
Вік: 64
Попередні посади: виконавчий директор нафтової компанії Exxon Mobil.
Цікаві факти: німецький тижневик Der Spiegel називає його “уповноваженим у справах Росії”. Виступав проти введення антиросійських економічних санкцій.
Відзначимо, що в групу своїх радників Дональд Трамп також включив мільярдерів – засновника Uber Тревіса Каланика, власника CEO SpaceX і Tesla Ілона Маска.
Читайте: Трамп на гачку у Кремля: доказів немає, скандал є
Уряд професіоналів
- Майк Пенс – віце-президент
Вік: 57
Попередні посади: губернатор штату Індіана.
Цікаві факти: Майк Пенс 12 років працював у Конгресі. Його кандидатуру на посаду віце-президента активно лобіював колишній керівник штабу Трампа Пол Манафорт.
Читайте: Сентатори США: У нас до Трампа одне прохання щодо Росії
- Райнс Прібус – глава адміністрації Білого дому
Вік: 45
Попередні посади: адвокат
Цікаві факти: політичну кар’єру Прібус розпочав ще в студентські роки, працюючи помічником двох конгресменів і сенаторів. З 2011 року він є головою національного комітету Республіканської партії. У квітні 2016 року Райнс Прібус увійшов до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time.
Читайте: Росія почне поважати Америку – Трамп
- Майкл Помпео – глава ЦРУ
Вік: 54
Попередня посада: юрист.
Цікаві факти: Майкл Помпео раніше не мав відношення до роботи розвідслужб. Він працював у великих юридичних компаніях. Помпео — один з небагатьох в уряді Трампа, у кого є досвід політичної діяльності: з 2011 року він представляє штат Канзас в Палаті представників США.
- Томас Прайс – міністр охорони здоров’я
Вік: 62
Попередня посада: депутат Палати представників.
Цікаві факти: Томас Прайс довгий час поєднував професійну лікарську і політичну кар’єру. За час своєї політичної діяльності Прайс став відомим завдяки виступам щодо заборони абортів.
- Джефф Сешнс – генеральний прокурор
Вік: 70
Попередні посади: сенатор від штату Алабама, федеральний прокурор, адвокат.
Цікаві факти: Джефф Сешнс був призначений президентом Рональдом Рейганом федеральним суддею, однак пізніше це призначення було скасовано через расистські висловлювання Сешнса. Сенатор закликав Барака Обаму накласти вето на антиізраїльську резолюцію ООН. Крім того, він рішуче виступає проти ядерної угоди з Іраном.
- Раян Зінке – міністр внутрішніх справ
Вік: 55
Попередні посади: депутат Палати представників від штату Монтана.
Цікаві факти: Раян Зінке був спортивною зіркою американського футболу в університеті. Бакалавр в області геології, магістр з управління бізнесом, капітан 2 рангу.
Іван Стахурський