Росія агресивними діями провокує нарощування сил НАТО – Столтенберг

Росія своїми агресивними діями не знижує присутності НАТО біля своїх кордонів, а навпаки – провокує їхнє нарощування.
Про це заявив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.
– Якщо мета російського керівництва – домогтися скорочення присутності НАТО біля кордонів, то результати досі були цілком протилежними. Наразі в Європі більше американських військових, аніж сім років тому. Зараз у Північній Америці та Європі ми активніші, ніж у попередні десятиліття, – зауважив він.
Єнс Столтенберг нагадав: якщо Росія знову вирішить застосувати силу на світовій арені, то НАТО відреагує. Якою буде реакція та які саме військові можливості будуть задіяні – це питання вирішуватиметься залежно від розвитку подій.
Днями генеральний секретар НАТО заявив, що Альянс посилить присутність своїх військ на східному фланзі, якщо Росія все ж таки зважиться на вторгнення в Україну. За його словами, про це повідомили представників Кремля під час засідання Ради Росія – НАТО.
Також Єнс Столтенберг вважає реальним ризик виникнення нового збройного конфлікту в Європі на тлі нарощування російських військових сил поблизу кордонів України.
Тому генсек переконаний, що важливо проводити переговори з Москвою, щоб запобігти такому конфлікту.
Джерело: The Wall Street Journal