РФ могла атакувати Україну ракетами X-69, щоб показати нове озброєння – ЗМІ
Під час масованого ракетного удару 7 лютого 2024 року Росія могла застосувати нову високоточну ракету Х-69.
Про це пише видання The War Zone.
Так, раніше один український військовий блогер опублікував у додатку Telegram фотографію, на якій нібито зображено уламки ракети Х-69 – на знімку видно одне із задніх оперень.
У X-акаунті @war_monitor_ua, що відстежує дії російської військової авіації, стверджується, що в ніч із 7 на 8 лютого по Україні було запущено три ракети Х-69, а також три ракети Х-59. З цих шести ракет п’ять було збито під час атак на Полтавську, Сумську та Миколаївську області.
I missed this, but apparently on 7 FEB 2024 Russia employed a Kh-69 ALCM for the first time. Originally offered as the Kh-59MK2, a heavily modernized Kh-59M derivative with DSMAC guidance, the concept evolved into the Kh-69 and was later offered as a standoff option for the Su-57 pic.twitter.com/Kvnzc126r1
— John Ridge ???????? ???????? (@John_A_Ridge) February 16, 2024
Варто зазначити, що хвостова частина Х-69 і Х-59 має ідентичний вигляд.
Якщо підтвердиться, що фрагмент ракети все ж належить Х-69, то її застосування в Україні вказує на готовність Росії використовувати нову бойову зброю.
У вересні 2023 року Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) повідомив, що Х-69 проходить льотні випробування, описавши її як крилату ракету, ймовірно, схожу на європейські ракети Storm Shadow або Taurus KEPD 350.
Що відомо про ракету Х-69
Крилата ракета Х-69 спочатку задумувалася під іншою назвою – Х-59МК2. Її розробила компанія Радуга, яка входить до складу російської корпорації Тактичне ракетне озброєння.
На момент своєї появи у 2009 році Х-59МК2 була дуже схожа на протикорабельну ракету Х-59МК. Основна відмінність – це система наведення. Активний радіолокаційний шукач замінили інерціальною навігаційною системою в поєднанні з GPS/ГЛОНАСС для поновлення даних на середніх курсах і електрооптичною цифровою системою кореляції зон сполучення (DSMAC) для підльоту до цілі.
Нову систему наведення запозичили у крилатої ракети Х-555.
Ймовірно Х-59МК2 насамперед призначалася для експорту. Але поки що немає інформації, чи зміг хтось купити цю ракету.
Але у 2015 році ракету Х-59МК2 переробили. Незмінною залишилася система наведення, а сама ракета отримала трапецієподібний коробчатий корпус. Планувалося ракету розміщувати в винищувачі п’ятого покоління Су-57.