Укр Рус
, редакторка стрічки

Проблема в тому, що РФ напала на Україну: Дуда про блокаду на кордоні з Польщею

Анджей Дуда
Фото: Depositphotos

Протести польських фермерів виникли як наслідок російського повномасштабного вторгнення в Україну. Якби Росія не напала на Україну, тоді на польському ринку не виникла б криза, через яку фермери почали блокаду кордону.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю на інформаційному телемарафоні, коментуючи ситуацію на кордоні з Україною.

Протести в Польщі та ЄС

– Ми повинні усвідомлювати, що це не тільки польські фермери, а й з інших країн. Ці протести зараз прокотилися по всьому Європейському Союзу. Фермери бояться величезного напливу української сільськогосподарської продукції на ринках країн Євросоюзу.

Вони бояться цього, вважають, що це треба контролювати, тому що вони бояться за своє існування. Зрозумійте, що вони бояться за свої засоби для існування. Вони вимагають, щоб Євросоюз на рівні Брюсселя врегулював ці питання. Переговори з цього приводу зараз тривають, – пояснив Дуда.

Зараз дивляться

На думку президента Польщі, проблема виникла внаслідок російської агресії проти України. Це спровокувало величезну продовольчу кризу, через що ООН довелося втрутитися.

– Однак це дійсно складно, тому що проблема з українським продовольством існувала від самого початку. Вона почалася через російську агресію проти України. Пам’ятаймо, що в усьому винна саме російська агресія проти України, а не хтось інший. Якби не було російської агресії проти України, то цієї проблеми не виникло б взагалі. Проблема в тому, що Росія напала на Україну, – наголосив він.

Читайте також
Польща продовжує підтримувати Україну, військова допомога не закінчилася – Дуда
Анджей Дуда

Транспортування зерна через Польщу

За словами Дуди, після втручання ООН було укладено договір, згідно з яким українське зерно можна було експортувати до країн Африки чи інших, проте заблокувати для внутрішнього ринку Польщі.

– У Польщі після початкової кризи, пов’язаної з цим, коли величезна кількість українського зерна потрапила на наш внутрішній ринок, це викликало велику плутанину та призвело до протестів з боку фермерів. Тодішній польський уряд був змушений заблокувати можливість імпорту зерна до Польщі, – сказав Дуда.

Проте президент наголосив, що було створено транзитні коридори, щоб українське зерно можна було транспортувати до портів через територію Польщі та перевезти туди, де воно справді потрібне.

– Важливо пам’ятати, що цих коридорів раніше не існувало. Вони були створені нещодавно. І за цей час кількість сільськогосподарської продукції, що перевозиться через Польщу з України, збільшилася в 300 разів завдяки цим заходам. Ніколи не було такої ситуації, щоб Польща закривалася від сільськогосподарської продукції з України.

Ні, Польща закрила свій внутрішній ринок для українського зерна через кризу та різке падіння цін на продукцію. Але вона не перекрила можливість транзиту зерна через Польщу. Це дуже важливо. Не всі знають, що цей транзит відбувався весь час, тож ми ніколи не блокували Україну, – стверджує Анджей Дуда.

Читайте також
Політика і вплив РФ: чому фермери блокують кордон і які збитки для України та Польщі
Протести польських фермерів на кордоні: які збитки має Україна, Польща та ЄС

акція протесту, Анджей Дуда, блокада кордону, Війна в Україні, Зерно, Криза, Російська агресія, Україна-Польща
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка