Потужна ППО: в ISW пояснили, як Ізраїлю вдалося відбити атаку в “російському стилі”

Іран у ніч на 14 квітня здійснив комбінований удар по Ізраїлю, аналогічний тому, як це робить Росія, коли масовано обстрілює Україну.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Ракетний удар по Ізраїлю
Аерокосмічні сили Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) запустили близько 170 дронів Shahed-136/131, 30 крилатих і 120 балістичних ракет по цілях в Ізраїлі.
Аналітики ISW зазначають, що тактика Росії полягає в тому, що окупанти запускають по цілях в Україні крилаті, балістичні ракети та дрони-камікадзе різних розмірів.
Комбінований удар Ірану ізраїльській протиповітряній обороні на 99% вдалося відбити, за винятком кількох балістичних ракет.
Іранські безпілотники і ракети повинні були перетнути понад 1000 кілометрів повітряного простору Іраку, Сирії та Йорданії, перш ніж досягти Ізраїлю.
Такий довгий маршрут дав змогу Ізраїлю та його союзникам ідентифікувати, відстежити і як результат перехопити ракети і безпілотники.
Тактика атаки РФ по Україні
Російські війська запускають ударні безпілотники та ракети з тимчасово окупованих територій України та з території Росії поблизу державного кордону. Це дає українським ППО набагато менше часу для перехоплення.
Ізраїль також має потужну ППО, яка реагує на потенційні атаки, наприклад із сектору Гази і Західного берега річки Йордан. З цими територіями Ізраїль має короткі кордони.
Україні треба більше ППО
В України поступово вичерпуються можливості ППО, а кордон із Росією досить довгий.
Аналітики ISW зазначають, що великі розміри України порівняно з Ізраїлем ускладнюють завдання зі створення такої ж щільної системи протиповітряної оборони, як в Ізраїлю, особливо коли оборонна допомога від США вже кілька місяців затримується.
Україні потрібні значні постачання сучасних систем ППО і літаків-винищувачів, щоб створити комбіновану протиповітряну оборону.