Плани РФ щодо збільшення чисельності армії виходять за межі війни в Україні – ISW

Зусилля щодо збільшення чисельності Збройних сил є частиною більш довгострокової мети РФ, яка виходить за рамки війни в Україні, а також передбачають масштабні реформи в російській армії.
Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
РФ планує збільшити війська до 1,5 млн осіб
Вони нагадали, що ці реформи тривають з початку 2023 року і включають відновлення Московського та Ленінградського військових округів, формування нових армійських корпусів, загальновійськових армій, а також механізованих і повітряно-десантних дивізій.
– Оскільки ЗС РФ починають створювати нові дивізії, армійські корпуси й армії, їхній штат має зростати паралельно, принаймні на папері. Однак здатність Росії належним чином впроваджувати ці реформи та інтегрувати збільшення чисельності особового складу частково залежить від продовження війни в Україні, – зауважують в ISW.
На думку аналітиків, середньострокові та довгострокові обмеження щодо формування Збройних сил та економічні труднощі продовжуватимуть погіршувати здатність Росії підтримувати збільшення чисельності армії та належним чином впроваджувати заплановані реформи.
В ISW мали на увазі указ російського диктатора Володимир Путіна від 16 вересня про збільшення чисельності Збройних сил Росії до 1,5 млн військовослужбовців, що на 180 тис. більше порівняно з попереднім указом, підписаним у грудні 2023 року.
Це означає, що російське військове керівництво збільшить зусилля з набору та формування військ, щоб досягти цієї чисельності уже у грудні.
– Цей указ не є показником нової хвилі російської мобілізації, а радше свідчить про широту можливостей набору, які наразі використовують російські військові, – підсумували аналітики.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 937-му добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.