ЄС готує план Б на випадок відмови США підтримувати Україну – Каллас

Європейський Союз розробляє альтернативний сценарій збереження санкційного тиску на Росію у разі, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа змінить політику щодо війни в Україні та спробує нормалізувати відносини з Москвою.
ЄС розробляє сценарій санкційного тиску на РФ
Про це заявила верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас в інтерв’ю Financial Times 30 квітня.
– Це питання — чи захочуть американці піти. Ми бачимо ознаки того, що вони розмірковують, чи варто їм залишити Україну і не намагатися домовитися з росіянами, бо це складно, — заявила Каллас.
Слова Каллас підтверджуються й позицією Вашингтона.
Як нагадує FT, речниця Держдепу США Теммі Брюс раніше наводила заяву держсекретаря США Марко Рубіо: Якщо не буде прогресу, ми відступимо як посередники в цьому процесі.
На тлі таких сигналів з-за океану в Брюсселі побоюються, що окремі держави-члени можуть скористатися ситуацією, щоб проштовхнути послаблення санкцій проти РФ.
Серед них, зокрема, згадується Угорщина, яка вже погрожувала ветувати продовження санкційного режиму в липні.
Каллас зазначила, що на випадок такого розвитку подій у ЄС є запасний план.
– Існує також план Б, але ми повинні працювати над планом А. Бо інакше зосереджуєшся на плані Б — і тоді саме він стається, – зазначила Каллас.
Дипломатка визнала, що в деяких європейських столицях йдуть дискусії про доцільність підтримки України в разі, якщо США змінять курс. Вона застерегла, що така надія є ілюзією.
– Очевидно, що такі дискусії тривають у певних країнах-членах, і, можливо, є надії, що нам насправді більше не треба підтримувати (Україну. — Ред.). Але це хибна надія. Бо якщо поглянути на Росію, яка інвестує понад дев’ять відсотків свого ВВП у військову сферу, то вона захоче це знову використати, – додала вона.
Водночас вона зазначила, що Євросоюз готовий забезпечити Україні фінансову підтримку й без участі США. Військову допомогу замінити повністю буде складніше, однак у Брюсселі не мають наміру зменшувати зобов’язання перед Києвом.
Нагадаємо, верховна представниця Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Кая Каллас підтвердила незмінну позицію ЄС щодо Криму.
Вона наголосила, що півострів залишається українською територією.
