, редакторка сайту

USAID офіційно припиняє надання зовнішньої допомоги з 1 липня – Рубіо

Марко Рубіо
Фото: Getty Images

З 1 липня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) офіційно припиняє адміністрування програм закордонної допомоги.

Держдеп США відповідатиме за адміністрування програм іноземної допомоги, які відповідають політичному курсу нинішньої адміністрації та сприяють просуванню національних інтересів Сполучених Штатів.

Про це повідомив державний секретар США Марко Рубіо на платформі Substack.

Зараз дивляться

USAID не адмініструватиме програми іноземної допомоги

Рубіо наголосив, що такий підхід допоможе реалізувати ці програми “з більшою підзвітністю, стратегією та ефективністю”.

– З епохою урядової неефективності покінчено. Відтепер відповідальність за програми надання зовнішньої допомоги лежатиме на американських платниках податків, – написав він у мережі Х.

За словами Рубіо, важливою частиною нового напряму є чітке визначення пріоритетів.

– Ми не будемо вибачатися за визнання того, що давня відданість США гуманітарній допомозі та економічному розвитку за кордоном має бути спрямована на просування зовнішньої політики Америка понад усе, – наголосив він.

Передумови закриття програм USAID

Процес реформування діяльності USAID розпочався ще 24 лютого 2025 року, коли адміністрація Трампа ініціювала масові скорочення в агентстві, що зачепили тисячі його співробітників.

10 березня Рубіо оголосив, що Державний департамент США офіційно припиняє роботу 83% програм USAID після шеститижневого аудиту.

20 березня в адміністрації Трампа було розроблено план значного реформування програми міжнародної допомоги Сполучених Штатів, який передбачав зосередження фінансування на пріоритетах, що гармонізуються з геополітичними інтересами країни.

7 квітня ООН висловила занепокоєння та попередила, що скорочення бюджетів, виділених на надання допомоги, може призвести до збільшення показників смертності під час вагітності та пологів.

Розслідування, проведене виданням New York Times, виявило, що станом на 7 травня понад половина програм USAID, які все ще функціонували, були орієнтовані на реагування на кризи та надання допомоги особам, що постраждали від катастроф і конфліктів.

Серед програм, що залишилися, були також ініціативи, спрямовані на боротьбу з малярією, туберкульозом та ВІЛ.

Читайте також
Без фінансування USAID можуть загинути 14 млн людей до 2030 року – дослідження
Агентство США з міжнародного розвитку

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка