Британія та Німеччина підписали договір про спільний захист та співпрацю

Велика Британія та Німеччина уклали новий масштабний договір про співпрацю в галузі безпеки та міграційної політики.
Прем’єр-міністр Кір Стармер і канцлер Фрідріх Мерц підписали угоду, що отримала назву Кенсінгтонський договір, пише ВВС.
Що відомо про Кенсінгтонський договір
Це найбільший договір між країнами від моменту завершення Другої світової війни у 1945 році.
За даними Politico, ключовий акцент угоди зроблено на спільну оборону: сторони домовилися про розробку новітньої системи далекобійних ракет Deep Precision Strike упродовж наступних десяти років.
Окрім військової складової, Кенсінгтонський договір охоплює питання торгівлі, транспортної інфраструктури та боротьби з нелегальною міграцією.
Зокрема, документ передбачає заходи для зменшення негативного впливу Brexit.
Очікується, що Німеччина візьме на себе юридичне зобов’язання заборонити сприяння незаконній міграції до Великої Британії.
Як повідомив офіс прем’єра Стармера, відповідні зміни до німецького законодавства мають бути прийняті до кінця 2025 року.
Bloomberg також інформує, що країни мають намір оголосити про інвестиційні проєкти на суму понад 200 млн фунтів (близько $268 млн), що стане додатковим поштовхом до економічної співпраці.
Ще один важливий елемент договору – ініціатива створення прямого залізничного сполучення між Великою Британією та Німеччиною.
Сторони також погодилися спільно просувати на зовнішніх ринках продукцію військово-промислового комплексу, яку виробляють разом.
Йдеться, зокрема, про винищувачі Typhoon Eurofighter і бронетранспортери Boxer.
Раніше повідомлялося, що Велика Британія та Німеччина підпишуть договір про взаємний захист, який передбачає зобов’язання надавати один одному допомогу у випадку збройного нападу.
Країни прагнуть продемонструвати єдність перед зовнішніми викликами – від війни в Україні до ризику торговельних конфліктів із США.