Шкодить морському життю та рибальству: Мармурове море у Туреччині покрилося слизом

У Туреччині неподалік від Стамбула Мармурове море покрилося товстим шаром слизу. За повідомленнями місцевої влади, це шкодить морському життю та рибальству в цих краях.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган вважає, що причина появи слизу криється у неочищених стічних водах, а також у підвищенні температури.
Також дайвери повідомили, що величезна кількість риб та інших видів морських мешканців загинули від надмірної кількості слизу.
Експерти заявили, що це сталося через забруднення та зміну клімату. Морський слиз – це природний зелений мул.
Вперше його виявили в Туреччині у 2007 році, а незабаром і в Егейському морі неподалік від Греції. Морський слиз утворюється, коли водорості перевантажені поживними речовинами через спекотну погоду або забруднення води.
WATCH: Scientists say #ClimateChange and pollution have contributed to the proliferation of an organic matter that poses a threat to marine life in #Turkey‘s Sea of #Marmara
Vía @Reuters https://t.co/7tOD8576Fp pic.twitter.com/aY7Up8Z58P
— Aroguden (@Aroguden) June 5, 2021
Карантин у Туреччині
Зовсім нещодавно у Туреччині послабили карантин – з 1 червня відкрилися заклади громадського харчування, парки розваг та спортзали.
Однак наразі у державі діє комендантська година. За останніми даними, також щонеділі у Туреччині діятиме заборона на вихід з дому.
Джерело: BBC