, редакторка стрічки

Літак Ненсі Пелосі приземлився на Тайвані

Візит Пелосі у Тайвань: літак приземлився на Тайвані

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі прибула на Тайвань.

Про це свідчить відеотрансляція приземлення літака на Reuters. Літак супроводжували американські винищувачі та авіаносці.

Відомо, що Пелосі вже вийшла з літака.

Зараз дивляться

На тлі її контроверсійного візиту протестувальники, які виступають за та проти приїзду спікерки, вийшли на демонстрації у місті.

Пелосі стала найвищим американським політиком, який відвідав острів за останні 25 років.

Очікується, що вже завтра вона проведе зустрічі з керівництвом Тайваню, зокрема з президентом Цай Інвень.

Офіційна заява Пелосі 

На сайті спікера Палати представників США з’явилася офіційна заява щодо візиту до Тайваню.

– Візит нашої делегації Конгресу на Тайвань свідчить про непохитну відданість Америки підтримці тайванської демократії, що динамічно розвивається, – зазначила вона.

За її словами, візит на острів – це частина турне країнами Індо-Тихоокеанського регіону. Переговори з керівництвом Тайваню будуть зосереджені на підтримці та просуванні спільних інтересів.

Пелосі запевнила, що це кожним чином не суперечить політиці США, яка заснована на законі про відносини з Тайванем 1979 року, спільних комюніке США та Китаю і шести запевненнях.

Реакція Китаю 

Міністерство закордонних справ Китаю відреагувало на візит спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі, рішуче засудивши його.

Вони назвали візит серйозним порушенням принципу “одного Китаю”, що “серйозно порушує суверенітет і територіальну цілісність Китаю, підриває мир і стабільність у Тайванській протоці та надсилає вкрай неправильний сигнал сепаратистським силам щодо “незалежності Тайваню”.

– Китай рішуче виступає проти і суворо засуджує це, а також вчинив серйозний демарш і рішучий протест США, – зазначили у повідомленні.

Позиція США

Напередодні в Білому домі заявили, що Пелосі має право відвідати Тайвань, як і будь-який інший американський політик.

– Президент США Джо Байден в розмові з лідером КНР Сі Цзіньпінем ясно дав зрозуміти, що Конгрес є незалежною гілкою влади і що спікер Пелосі приймає свої власні рішення, як і інші члени Конгресу щодо своїх зарубіжних поїздок, – зазначив Джон Кірбі.

Що перебувало

Спочатку з’явилася інформація про те, що Пелосі планує поїздку у Тайвань на серпень.

Делегація на чолі з Пелосі вирушила в поїздку 31 липня. В офіційній програмі були Сінгапур, Малайзія, Південна Корея та Японія. Водночас візит до Тайваню у США не анонсували.

Крім того, офіційні китайські особи виступили з низкою попереджень щодо візиту Пелосі. Так, прессекретар МЗС Китаю Чжао Ліцзянь пригрозив США “кричущими політичними наслідками”. Там вважають, що Тайвань своєю “невіддільною частиною”.

Водночас Мінборони Тайваню через візит спікерки Палати представників США підвищило рівень бойової готовності Національної армії.

Фото: скріншот з трансляції Reuters

Китай, Росія, США, Тайвань
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка