
Україна визнала Голодомор геноцидом відповідним законом від 28 листопада 2006 року.
Станом на 2021 рік геноцид українців офіційно визнали 16 держав – Австралія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Угорщина та США (затверджено тільки Сенатом).
Голодомор в Україні 1932-1933 років також визнали ООН, Рада Європи, Європарламент, ОБСЄ і Рада з прав людини ООН.
Для українців міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості щодо оцінки злочину проти людяності, скоєного стосовно українського народу, та демонстрацією засудження дій тоталітарного режиму, який знищив в Україні мільйони людей та підірвав національний дух українства.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.