
Через подібні сервіси Україну й визнали піратом номер 1 у світі, кажуть у кіберполіції. Саме правоохоронці після року розслідування закрили Fs.to.
Правовласники розміщеного в мережі відео додають: пірати – це ніякі не Робіни Гуди. Адже люди, які дивляться неліцензійний контент, допомагають злочинцям щороку заробляти мільйони доларів на рекламі. Хоча за логікою ці гроші мали б піти тим, хто фільми створив. Аби було, що інвестувати в нові проекти.
– Хто такі пірати? Банально – це крадії. Це люди, які порушують кримінальний кодекс України, забираючи те, що їм не належить. І ще при цьому – для мене особливий цинізм в тому, що ці люди на цьому заробляють, – розповідає шеф-редактор художнього виробництва СТБ Тала Пристаєцька.
З мільйонних прибутків пірати не платять ані податки, ані роялті правовласникам. Усе – в тіні. Тож якщо Україна хоче, нарешті, позбутися клейма найбільшого пірата в світі, саме час виводити ринок у легальне русло, кажуть фахівці.
Альтернатива піратам справді є. Фахівці називають щонайменше 7 легальних ресурсів з перегляду кінофільмів. Серед них – навіть американський Netflix. Купити фільми можна й через онлайн-крамниці з мобільних телефонів.
Є сервіси й українського походження, зокрема Divan.TV, OLL.TV, а також український MeGoGo та інші. Деякі з сервісів на перший погляд не відрізняються від тих самих піратських сайтів – теж показують рекламу. Зате вони сплачують податки та роялті авторам, а також відповідають за якість контенту.
Читайте: Топ-6 кінопрем’єр 2017 року
Тобто з відео та звуком там усе гаразд. Якщо ж дивитися рекламу не хочеться – є сервіси з підпискою. Вони пропонують клієнтам фільми від 30 гривень на місяць. Закордоном за такі послуги платять в десятки разів більше.
Та головне, що ці 30 гривень підуть у легальну економіку, а не піратам у тінь, пояснюють експерти. Тобто з них заплатять податки й винагороду правовласникам.
Нагадаємо, в Україні заборонили ще 7 російських серіалів.