Статті
Статті

Як Європа відкладала безвіз для України: заяви

Як Європа відкладала безвіз для України: заяви

Сьогодні голова Європарламенту Мартін Шульц заявив, що зауваження до механізму призупинення безвізового режиму України з ЄС мають Франція, Бельгія, Німеччина, Італія та інші країни, а прес-аташе представництва ЄС в Україні Давид Стулік повідомив, що безвізовий режим України з ЄС запрацює разом з механізмом призупинення безвізового режиму, і “це є питанням тижнів або місяців”.

Натомість президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив по завершенню 18-го саміту Україна-ЄС, що вважає можливим прийняти рішення про запровадження Євросоюзом безвізового режиму для України до кінця року, а президент Європейської Ради Дональд Туск запевнив, що угода про асоціацію між Україною та ЄС повинна бути ратифікована.

Читайте: Порошенко у ЄС: 7 тез про безвіз, Крим і Донбас

Зараз дивляться

Сайт Факти ICTV вирішив нагадати, як пояснювали затримки з наданням безвізового режиму Україні з ЄС європейські політики.

8 листопада 2016 року депутат Європарламенту від Польщі Яцек Саріуш-Вольський визнав, що Україна у рішенні про скасування візового режиму з Євросоюзом стала заручницею суперечок у ЄС та вибачився перед Україною за блокування Нідерландами ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

yatsek-sariush-volskiy

– Незрозумілою є затримка процесу візової лібералізації, де ви стали заручниками візового питання між ЄС і Туреччиною. Так не повинно бути. Тому вибачте нас за це… У питанні газопроводу OPAL, який є відгалуженням Північного потоку, Україна стала заручником західного бізнесу і політичних інтересів в ЄС. Тому пробачте нас, – наголосив польський політик.

15 червня 2016 року канцлер Німеччини Ангела Меркель прив’язала безвізовий режим для України і Грузії до механізму його призупинення.

merkel

– Для мене також грає роль те, що угоди про асоціацію з ЄС були підписані Грузією і Україною одночасно. На даний момент обидві країни доклали чимало зусиль, щоб відповідати критеріям візової лібералізації. Ключовим моментом зараз є питання механізму призупинення дії. Крайній термін для реалізації цих планів ще відкритий, – підкреслила Меркель.

10 червня 2016 року держсекретар з питань безпеки та юстиції Нідерландів Клаас Дейкгоф заявив, що кілька країн ЄС все ще мають ряд заперечень щодо надання Грузії і Україні безвізового режиму.

klaas-dejkgof

– Ми констатуємо, що поки немає достатньої підтримки для прийняття рішень щодо візової лібералізації. Країни, які наразі ще не згодні, нам пояснили свою позицію й відповіли на запитання. Нідерландське головування визначило, у чому полягають проблеми, і тепер ми працюємо для їхнього вирішення, для того, щоб ці речі були ухвалені, – сказав Дейкгоф.

10 червня 2016 року міністр юстиції і міграції Швеції Морган Йоханссон заявив, що безвізові режими для Грузії, України та інших держав в даний час проходять лише “перше читання” на зустрічі європейських міністрів внутрішніх справ і юстиції, тому не варто очікувати ніяких рішень з цього питання.

morgan-johansson

– Це лише перше знайомство з цим питанням, хоча слід сказати, що саме Грузія є країною, яка більше підійшла до виконання всіх умов. Але рішень по цьому питанню не буде, тому що це тільки обговорення стану речей. Про рішення ще не йдеться, – сказав він.

Як повідомлялося, є шанс, що український безвиз із ЄС перенесуть до літа, коли завершаться вибори у Франції.

Безвізовий режим, Україна-ЄС
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка